برگزاری اولین دوره کلاس‌های طرح هجرت با موضوع دعا و ادعیه‌شناسی به صورت مجازی

۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۰۹:۲۱ کد : ۲۴۷۵ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۶۲۸

اولین دوره کلاس‌های مجازی طرح هجرت با موضوع نیایش و ویژگی‌های نیایش‌گر در فضای مجازی اسکای روم به همت اداره امور فرهنگی پردیس خواهران در روز چهارشنبه ۱۰ اردیبهشت با حضور تعدادی از دانشجویان و ارائه دکتر محسنی، عضو هیأت علمی پردیس خواهران برگزار شد .

دکتر محسنی در این جلسه، ضمن تبریک به مناسبت حلول ماه مبارک رمضان به بیان موضوع نیایش از باب روایات و آیات قرآنی و اهمیت آن پرداخت و در همین راستا افزود: منطبق بر روایات ائمه، موضوع نیایش برای بندگان به عنوان یک فضیلت بوده و برای آن پیامدهای شگفت‌انگیزی از جمله شفای بیماری، کلید بخشایش رحمت پروردگار، نگهدارنده از دشمن، پایه دین و سلاح انبیاء را به دنبال داشته است.

وی در ادامه تصریح نمود: بهترین عبادت‌ها دعاست و ترک آن در ادعیه و روایات نکوهش گردیده و لذا نیایش باید در همه حالت‌ها چه در زمان گرفتاری و چه غیر آن مورد توجه قرار گیرد.

دکتر محسنی همچنین خاطر نشان کرد: ما در ماه مبارک رمضان نیایشگر هستیم و تا تفضل و عنایت الهی نباشد انسان نمی‌تواند دعا کند و خداوند نیز به هر کس توفیق نیایش دهد از اجابت محروم نمی‌کند .

عضو هیات علمی پردیس خواهران در ادامه افزود: توفیق دعا از آن خداوند است که در ماه مبارک رمضان باید از خدا بخواهیم.آنچه بر خداست اجابت است، اینکه چه زمانی اجابت نماید صلاح خداوند است. همچنین اصرار بر دعا توسط نیایشگر باعث تعجیل اجابت می‌شود و اینکه اعتقاد نیایشگر باید به قدرت مطلقه خداوند باشد و به او گمان نیک و حسن ظن داشته باشد.

وی در پایان تصریح نمود: نیایشگر باید این نکته را بداند که وسعت رحمت حق بیش از تصور اوست.

 


نظر شما :