سخنرانی رئیس محترم پردیس خواهران در فضای مجازی به مناسبت ماه مبارک رمضان

۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۰:۴۵ کد : ۲۴۶۵ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۷۲۸

به همت اداره امور فرهنگی ویژه برنامه ماه مبارک رمضان با حضور رئیس محترم پردیس خواهران در روز دوشنبه 8 اردیبهشت ماه 99 و  با حضور جمع کثیری از اساتید و دانشجویان در فضای مجازی برگزار شد.

در این برنامه که به مناسبت حلول ماه مبارک رمضان و در آستانه بزرگداشت روز استاد انجام شد، معاون دانشجویی فرهنگی پردیس ضمن تبریک و خوش آمدگویی عزیزان حاضر در برنامه به ارائه گزارشی از برنامه‌های دو ماه گذشته معاونت در دوران بحران کرونا و ایجاد کانال " پویش حس خوب با هم بودن " به منظور ارائه مطالب متنوع اعم از مذهبی ، فرهنگی ، مشاوره ، تربیت بدنی و تغذیه و سرگرمی اقدام نمود.

وی همچنین به چگونگی برگزاری کلاس‌های طرح هجرت، دارالقران و فرانسه در فضای مجازی اشاره نمود.

در ادامه، حقی، از دانشجویان کد 95،  به قرائت متنی بسیار زیبا در خصوص بحران پیش آمده و عدم تعطیلی آموزش و تشکر از اساتید به ویژه رئیس محترم پردیس به دلیل زحمات بی دریغ ایشان در این دوران مبادرت نمود.

در خلال برنامه نیز کلیپ‌هایی بسیار زیبا به مناسبت روز استاد از حضرت آیت الله مهدوی کنی(ره) پخش شد.

در ادامه حاجیه خانم مهدوی، رئیس پردیس خواهران ضمن گرامی داشتن روز معلم و یاد و خاطر شهید مطهری، از حضرت آیت الله مهدوی کنی(ره)، معلم بزرگ اخلاق یادی نمود و خطاب به مخاطبان بیان کرد: سعی کنیم از این ماه بزرگ و ارزشمند، که همه کارها حتی کوچکترین امور در آن عبادت است بهره کافی برده و از فرصت‌های پیش آمده در جهت انجام امور دنیوی و اخروی استفاده کنیم.

وی به ارائه آموزش‌ها در فضای مجازی با توجه به شرایط کنونی اشاره کرد و خاطر نشان نمود: در گذشته و زمان تحصیل ما نیز آموزش مجازی به نوعی دیگر وجود داشت. در آن زمان ما هم مطالب علمی را ضبط می‌کردیم و مورد استفاده قرار می‌دادیم. اکثر اوقات پشت درهای اتاق حاج آقا و اساتید و علمای بزرگ که مخصوص آقایان بود می‌نشستم و از کلاس درس آنان بهره می‌بردیم. پس آموزش مجازی مختص این دوره و این شرایط نبوده و در گذشته هم وجود داشته است.

رئیس پردیس خواهران در ادامه توصیه‌هایی هم به دانشجویان نمود و تصریح کرد: شما اکنون در کنار عبادات شخصی و مسائل فردی، به مرور درس‌ها بپردازید و در خدمت والدین باشید. هر آنچه تاکنون فرصت انجام آن را نداشته‌اید، جبران نمایید و از پدر و مادرتان بخواهید برایتان و عاقبت به خیریتان دعا نمایند. فکر نکنید رهبر معظم انقلاب، شهید مطهری و دیگر بزرگان دین اسلام بدون تلاش به این مراحل رسیدند؛ بلکه از دوران کودکی مجاهدت داشتند. شما برای کار کردن فرصت بسیاری دارید و می‌توانید با برنامه‌ریزی در کنار تحصیل به امورات خانه و خانواده رسیدگی نمایید.

وی ضمن اشاره به اینکه دانشگاه بدون دانشجو معنا ندارد تصریح نمود: تمام برنامه‌هایی که تاکنون در فضای مجازی صورت پذیرفته برای شما دانشجویان عزیز است. همه برای موفقیت شما تلاش می‌کنند. پس شما هم قدر تلاش ها را بدانید و  نگهدارنده ولایت فقیه، دانشگاه امام صادق(ع) و دین اسلام باشید. وظایف سنگینی به دوش شماست و این وظایف فقط از عهده شما جوانان برمی‌آید.

حاجیه خانم مهدوی کنی در ادامه ضمن سفارش به ادای نماز دو رکعتی در سحرهای ماه مبارک به نیت حضرت حجت  برای رهایی از بلاهای پیش آمده، از معاونان محترم دانشگاه در فراهم نمودن شرایط آموزش و تحصیل و بهره‌مندی از فضاهای فرهنگی، با وجود شرایط سخت کنونی تشکر نمود.

در پایان برنامه، دکتر نبی پی، پزشک مرکز به ارائه بیاناتی پیرامون نکات تغذیه‌ای در ماه مبارک رمضان پرداخت که شرح توضیحات ایشان در قالب پاور در کانال "پویش حس با هم بودن " قرار گرفته است.


نظر شما :