نگاهی نو بر هویت آموزش زبان عربی در آموزش و پرورش

۰۶ بهمن ۱۳۹۸ | ۰۹:۳۰ کد : ۲۳۸۰ اخبار دانشگاه اطلاعیه
تعداد بازدید:۱۰۸۷

نشست علمی تخصصی با عنوان " نگاهی نو بر هویت آموزش زبان عربی در آموزش و پرورش" در راستای صیانت از برنامه درس عربی و با تاکید بر تقویت فعالیت‌های علمی پژوهشی معلمان، با مشارکت گروه عربی متوسطه دوم شهر تهران و سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی وزارت متبوع در روز شنبه 5 بهمن 98 برگزار شد.

در این نشست که با حضور اساتید زبان عربی دانشگاه‌های سراسر کشور، رئیس انجمن علمی عربی ایران، مدیر گروه عربی دانشگاه فرهنگیان شهید باهنر و جمعی از مسئولان سازمان پژوهش برگزار شد، محورهایی چون بازخوانی جایگاه، اهمیت و اهداف آموزش زبان عربی، نگاهی به افق‌های آینده آموزش زبان عربی، معیارهای آموزش زبان عربی، ارائه الگوی مناسب و همچنین تحلیل وضعیت موجود آموزش زبان عربی مورد بررسی و تبیین قرار گرفت.

 دکتر سهیلا محسنی نژاد، عضو هیات علمی پردیس خواهران در این نشست به ایراد سخنرانی پرداخت و با ارائه فیلم‌هایی از پیشرفت‌های کشورهای غیر عرب و غیر مسلمان در زبان عربی به بررسی عوامل تاثیرگذار در افزایش انگیزه یادگیری زبان عربی در آن کشورها پرداخت.

وی در پایان به ارائه معیارهای بین‌المللی آموزش زبان عربی و شاخص‌های مطلوب کتاب‌های زبان عربی برای عرب آموزان فارسی زبان مبادرت کرد.

      


( ۳ )

نظر شما :