برگزاری نشست فلسطین، محور مقاومت از سوی معاونت بسیج دانشجویی

۲۹ آذر ۱۳۹۸ | ۱۰:۲۴ کد : ۲۳۰۷ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۶۷۷

معاونت سیاسی بسیج دانشجویی پردیس خواهران نشستی با موضوع "فلسطین ، محور مقاومت" را در روز شنبه 23 آذر ماه برگزار کرد.

در این نشست که به صورت پرسش و پاسخ انجام شد، دکتر عبیر عقیل، استاد مدعو پردیس خواهران به بحث و تبادل نظر با دانشجویان در زمینه فلسطین و محور مقاومت پرداخت.

وی در همین راستا ضمن اشاره به موقعیت جغرافیایی سرزمین فلسطین و تاریخچه کوتاهی از دلایل انتخاب خاورمیانه به عنوان سرزمین یهودی‌ها پرداخت.

دکتر عقیل بیان کرد: صهیونیست‌ها با روش‌های فریبکارانه و دروغ سرزمین فلسطین را به عنوان ارض موعود به یهودیان دنیا معرفی کردند و از طریق رسانه‌های ارتباط جمعی، با تلقین این مساله که حس نا امنی برای یهودیان در کل دنیا وجود دارد ،یهودیان را برای مهاجرت به این سرزمین تشویق می نمودند.

وی در همین راستا افزود: فریبکاری و تزویر به حدی بود که پس از اعلام فتوای علمای مسلمان در فلسطین مبنی برعدم فروش زمین به صهیونیست‌ها، آنان با تطمیع دلالان مسلمان اقدام به خرید زمین از مسلمانان و فروش آن به یهودیان مهاجر نمودند. روش دیگر صهیونیست‌ها اعمال فشارهایی در جهت مذاکرات سیاسی با سران فلسطینی بود که طی سال‌های متمادی ادامه دارد و تاکنون تسلط صهیونیست‌ها بر این منطقه را افزایش داده است.

دکتر عقیل در پایان ضمن تحلیل عوامل تاثیرگذار در انهدام رژیم اشغالگر به تبیین دو عامل درونی و بیرونی پرداخت و بیان کرد: بنابر بیانات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) با وجود  این عوامل اسرائیل تا بیست و پنج سال آینده وجود نخواهد داشت.

 


نظر شما :