حضور اساتید و پژوهشگران کشورهای اسلامی در پردیس خواهران

۲۶ آبان ۱۳۹۸ | ۰۶:۴۱ کد : ۲۲۶۷ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۵۹۴

به منظور تقویت تعاملات علمی با دانشگاه‌های کشورهای اسلامی، اساتید، اندیشمندان و  پژوهشگران کشورهایی چون لبنان، کویت، تونس، عراق، سوریه، الجزایر، عمان، بحرین و  پاکستان در روز شنبه 25 آبان در دانشگاه امام صادق(ع) حضور یافتند و ضمن بازدید از اماکن دانشگاه و برگزاری نماز جماعت، در مراسم میلاد حضرت رسول(ص) و حضرت امام صادق(ع) شرکت کردند. 

سپس ریاست معزز پردیس خواهران و معاونان و اساتید محترم به برگزاری نشستی مشترک با اساتید دانشگاه‌های اسلامی اقدام نمودند و به تبادل نظر و گفتگو پرداختند.

در این نشست حاجیه مهدوی کنی، ریاست محترم پردیس خواهران ضمن عرض خوشامدگویی به مهمانان گرامی به ذکر مصائب و مشکلات مبارزاتی‌شان در دوران انقلاب پرداخت و در این زمینه خاطر نشان کرد: از اولین روزهای زندگی مشترک و در عنفوان جوانی مبارزات انقلابی خانواده ما آغاز شد و به واسطه مبارزات دچار مشکلات عدیده‌ای از جمله تبعید و زندان شدیم. من به عنوان همسر حضرت آیت الله مهدوی کنی (ره) همیشه و در همه صحنه‌ها در کنار ایشان بوده و به مبارزه می‌پرداختم تا اینکه انقلاب شکوهمند جمهوری اسلامی ایران به ثمر رسید.

وی در ادامه افزود: اکنون که به آن لحظات می‌نگرم، می‌بینم همه این مصائب و مشکلات درسی بود برای اینکه بتوانم در آینده در کارهای تربیتی بزرگ در دانشگاه امام صادق(ع) خدمت کنم.

رئیس پردیس خواهران در ادامه به اقدامات ارزنده حاج آقا مهدوی کنی (ره) در عمر پربرکتشان اشاره نمود و تصریح کرد: حاج آقا مهدوی کنی(ره) شاگرد امام خمینی (ره) و یار دیرین ایشان بودند. ایشان 19 سال در پست‌های کلیدی و مهم جامعه خدمت کردند و به سبب عشق و علاقه‌ای که به شغل شریف معلمی داشتند با وجود آن همه مشغله و کار زیاد، دانشگاه امام صادق(ع) را در سال 61 بنا کردند.

وی در ادامه به انگیزه‌اش درباره راه‌اندازی پردیس خواهران اشاره کرد و خاطر نشان نمود: با توجه به اینکه در زمان تحصیلم تجربه گذراندن دوره‌های درسی با اساتید مرد را داشتم  و گاهی شاهد تضییع حقوق زنان در آن شرایط بودم به همین سبب تصمیم گرفتم پردیس را در محل فعلی آن با کادر خانم راه‌اندازی کنم. به طوریکه همه بخش‌های این دانشگاه به دستان توانمند بانوان مومن و انقلابی اداره می‌شود. در واقع همان حقوقی که در بسیاری فضاها به صورت تئوری از آن یاد می‌شود، ما در این دانشگاه به صورت عملی پیاده کردیم و مفتخریم که فضایی را فراهم کردیم تا دانش‌آموختگان متدین با سطح علمی بالا در این محیط  رشد کنند و در اقصی نقاط کشور مشغول به خدمت‌رسانی شوند.


( ۱ )

نظر شما :