دومین روز از مراسم عزاداری سید و سالار شهیدان با حضور جمع کثیری از مومنان عزادار برگزار شد

۱۴ مهر ۱۳۹۸ | ۰۷:۱۴ کد : ۲۲۳۱ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۴۰۶

دومین روز از مراسم سوگواری حضرت امام حسین (ع) و یاران باوفایشان در روز یکشنبه 14 مهر در مصلای پردیس خواهران برگزار شد.

این مراسم با پخش کلیپ‌های روضه خوانی در مدح و ستایش حضرت امام حسین (ع) و اهل بیت ایشان آغاز شد. در ادامه عزاداران حسینی به صورت دسته جمعی به قرائت زیارت پرفیض عاشورا پرداختند.  

سپس دکتر مومن، عضو هیات علمی پردیس خواهران به سخنرانی پرداخت. وی در ابتدای جلسه ضمن اشاره به اهمیت قرآن در زندگی خاطر نشان کرد: قرآن حاوی دستورالعمل زندگی ماست و باید در همه زندگی ما ساری و جاری باشد تا با تمسک به آن در این دنیا و آخرت سعادتمند باشیم.

وی در همین راستا به ذکر آیه ثقلین و مفهوم آن مبادرت کرد و خاطر نشان نمود: حدیث مذکور یک حقیقت است و شامل کتاب خدا و اهل بیت است. اینها یکی هستند و فقط در صور مختلفی ظاهر شده‌اند. برای فهم قرآن باید سراغ اهل بیت رفت و برای فهم اهل بیت باید به قرآن روی آورد. اینها یک حقیقت در هم تنیده هستند.  

وی در ادامه برای تکمیل مباحث مذکور به تفسیر سوره فجر پرداخت و فرازهای گوناگون آن را تشریح کرد و در این راستا بیان نمود: طبق تفسیر آیات این سوره امکانات و ابزارهایی در اختیار انسان قرار داده شده است تا با استفاده از آن راه حق و حقیقت را بپیمایند و از باطل در امان باشد. به عبارتی این عالم قانون دارد. کسی که سنت ها را اجرا می کند خیر و بهره دنیا و آخرت را می‌برد.

دکتر مومن در ادامه به طغیان برخی از افراد از سنت‌های الهی اشاره کرد و گفت: متاسفانه برخی از سنت‌های الهی تبعیت نمی‌کنند و طغیان می‌کنند. اینها خوابند و پس از مرگ از خواب غفلت بیدار می‌شوند.

وی در ادامه به آیه‌ای از سوی کهف که توسط سر مبارک حضرت امام حسین (ع )خوانده شد اشاره کرد و افزود: سوره فجر مقدمه سوره کهف است. نظام شیطان همه کاری می‌کند تا ما از این کهف جدا کند در حالیکه مومنان باید به ائمه اطهار متوسل شوند و پناه ببرند.

در پایان مراسم روضه خوانی و مداحی توسط مداح اهل بیت برگزار شد و مومنان عزاردار از خوان متبرک اهل بیت متنعم شدند.

 

        


نظر شما :