اولین روز از مراسم سوگواری حضرت امام حسین (ع) با حضور پر شور عزاداران حسینی برگزار شد

۱۳ مهر ۱۳۹۸ | ۰۸:۰۷ کد : ۲۲۲۷ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۴۲۸

اولین روز از مراسم سوگواری و عزاداری اباعبدالحسین(ع) همزمان با شهادت حضرت رقیه (س) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) با حضور پر شور عزاداران حسینی در روز شنبه 13 مهر در مصلای پردیس خواهران برگزار شد.

در این مراسم ضمن قرائت زیارت عاشورا و روضه خوانی در وصف حضرت امام حسین (ع) و اصحاب باوفایشان، دکتر راستی، عضو هیات علمی پردیس خواهران به ایراد سخنرانی درباره آن حضرت و واقعه عاشورا و اهمیت قیام حسینی پرداخت.

وی با اشاره به آیات و روایات موجود به تشریح و تبیین ارتباط تنگاتنگ بین قیام حضرت امام حسین(ع) و قیام امام عصر (عج الله تعالی فرجه الشریف) مبادرت کرد.

دکتر راستی در ادامه ضمن تاکید بر این نکته که هدف قیام امام حسین (ع)، تحقق حکومت جهانی حضرت مهدی(عج) است خاطر نشان نمود: بر اساس آیات و روایات و تفاسیر موجود، مسیر تحقق حکومت جهانی حضرت ولیعصر در قیام حضرت امام حسین (ع) و در حرکت پیامبران و امامان قبل از پیامبر اکرم (ص) نیز وجود داشته است. در حقیقت آنچه آرمان امامان و به ویژه سید الشهدا است با آنچه آرمان حضرت مهدی (عج) و تحقق حکومت جهانی حضرت مهدی (عج) است گره خورده است.

عضو هیات علمی پردیس خواهران در ادامه افزود: وقتی ادعا می‌کنیم عاشورا ریشه در ظهور حضرت مهدی (عج) دارد و ظهور حضرت ولیعصر(عج) ریشه در قیام عاشورا دارد ادعای گزافی نیست و خط سیر این موضوع به وضوح در آیات و روایات وجود دارد. در واقع این دو حرکت جدای از هم نیستند. عاشورا حرکتی زمینه ساز برای ظهور است و ظهور اهداف عاشورا را محقق می‌سازد.

دکتر راستی در ادامه به اهمیت زیارت امامان اشاره کرد و خاطر نشان نمود: درواقع زیارت هر امامی یک سفر معنوی همه جانبه با محوریت امام مهدی (عج) است. زیارت هر امامی گره خورده با اینکه آن زائر مشتاق باشد در رکاب امام زمان قرار گیرد و در تحقق حکومت جهانی کمک کننده باشد و به فوز عظیم شهادت نائل آید.

وی در ادامه به اهمیت زیارت اربعین حسینی اشاره کرد و بیان نمود: اگر با این نگاه درباره اربعین و زیارت اربعین نگاه کنیم درمی‌یابیم این زیارت  نمونه کوچکی از آن چیزی است که قرار است در حکومت جهانی حضرت مهدی (عج) محقق شود. در این زیارت عطوفت انسان‌ها نسبت به هم نمایان می‌شود. ایثار و ازخودگذشتگی نمود می‌یابد و همه با هم برابر و برادر هستند.

دکتر راستی در پایان به لزوم شرکت در اربعین حسینی و اهمیت آن اشاره کرد و افزود: به سبب  اهمیت این زیارت است که دشمنان با هر دسیسه‌ای می‌خواهند جلوی این حرکت عظیم را بگیرند. به همین جهت لازم است شیعیان و مومنان با قدرت در این مسیر گام بردارند و به زیارت اباعبدالله الحسین به ویژه در اربعین بروند و چنانچه موقعیت این سفر معنوی را ندارند کمک رسان کسانی باشند که می‌خواهند رهسپار این سفر معنوی شوند؛ تا ان شاء الله شاهد زیارت پر شور مردم در این حرکت بزرگ باشیم.

       

 


نظر شما :