تقدیر از مشاوران و روانشناسان مرکز مشاوره باحضور ریاست محترم پردیس خواهران به مناسبت بزرگداشت روز جهانی مشاور و روانشناس

۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۰۸:۴۳ کد : ۲۰۲۰ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۶۵۵

مرکز مشاوره پردیس خواهران به مناسبت بزرگداشت روز جهانی روانشناس و مشاور، مصادف با 11 اردیبهشت، اقدام به برگزاری نشستی با حضور ریاست محترم دانشگاه، معاون فرهنگی و دانشجویی و مشاوران روانشناسی پردیس نمود.  

در ابتدای این نشست معاون محترم فرهنگی و دانشجویی و همچنین مسئول مرکز مشاوره به تشریح اهداف برگزاری این نشست اقدام نمودند.

در ادامه مشاوران و روانشناسان حاضر در جلسه ضمن تحسین عملکرد مرکز مشاوره در ایجاد حس امنیت در مخاطبان، تقویت رازداری بین مخاطبان، جلب اعتماد دانشجویان و نتیجه بخش بودن مشاوره‌های فردی اقدام به ارائه گزارشاتی مبنی بر نحوه عملکردشان در طول یک سال تحصیلی نمودند.

در ادامه هریک از مشاوران ضمن ارائه توضیحی اجمالی در خصوص حوزه تخصصی خود به ارائه پیشنهادها و توصیه‌هایی در جهت بهبود رضایت و سلامت روان دانشجویان مبادرت نمودند.

سپس مسئول مرکز مشاوره در تکمیل بیانات مشاوران به ارائه گزارشی اجمالی در این خصوص پرداخت و نقش مرکز مشاوره را در تقویت و بهبود رضایت‌مندی و سلامت روان دانشجویان تبیین نمود.

 در ادامه رئیس محترم پردیس بر لزوم فرایند تخصصی بودن مشاوره تاکید نمودند و توجه به اصل دیانت و تقویت بنیه دینی و اسلامی مخاطبان را محور اصلی مشاوره و در راس برنامه‌های آن دانستند.

ایشان همچنین با تاکید به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر فرزندآوری و تربیت دینی و اسلامی فرزندان، تجمیع وظایفی چون ادامه تحصیل، توجه به کانون خانواده و تربیت فرزندانی سالم و صالح را جهاد مادران دانستند.

رئیس محترم پردیس خواهران در ادامه ضمن بیان این مطلب که مشاور حکم رهبر را دارد، تاکید نمودند: مشاوران باید به گونه‌ای دانشجویان را در مسیر درست و صحیح رهبری کنند تا افراد تحت مشاوره خودشان بتوانند در ادامه مسیر مسائل‌شان را حل و فصل نمایند.                   

در پایان به منظور تقدیر و پاسداشت زحمات یکساله مشاوران پردیس خواهران، از سوی ریاست محترم پردیس خواهران از آنان تقدیر به عمل آمد.

 


نظر شما :