رقابت بر سر شبیه سازی شورای نگهبان

۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۰۹:۵۳ کد : ۱۹۹۹ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۴۷۰

اولین دور از رقابت‌های علمی شبیه سازی شورای نگهبان در روزهای پنج شنبه و جمعه ۲۹ و ۳۰ فروردین در دانشگاه علوم قضایی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پردیس خواهران به نقل از پژوهشکده شورای نگهبان، دور اول رقابت علمی شبیه سازی شورای نگهبان در دانشگاه علوم قضایی با حضور تیم های شرکت کننده، اساتید راهنما و داوران برگزار شد.

در این دور از رقابت، ۵۰ تیم دانشجویی از دانشگاه‌های سراسر کشور به همراه یک نفر استاد راهنما حضور داشتند که گروه‌های شرکت کننده متناسب با جدول زما‌نبندی اعلام شده به رقابت پرداختند. گروه‌ها در این دور از رقابت در زمان ۹۰ دقیقه‌ای همانند شورای نگهبان تشکیل جلسه دادند و اقدام به بررسی مصوبات و استفساریه‌های از پیش طراحی شده توسط کارگروه محتوایی مسابقات کردند.

 این دور از رقابت با حضور سه نفر از اعضای حقوق دان شورای نگهبان، سیامک ره پیک، عضو حقوق دان شورای نگهبان و ریاست پژوهشکده شورای نگهبان،‌ سام سواد کوهی فر، عضو حقوق دان شورای نگهبان و نجات الله ابراهیمیان، عضو حقوقدان شورای نگهبان برگزار شد.

در این دور از رقابت، هیئت داوری چند نفره حضور داشتند که به بررسی نحوه تشکیل جلسه، رعایت تشریفات، ‌کیفیت استدلال‌ها ودر نهایت رای نهایی و مکتوب پرداختند.

داوران حضور یافته در این رقابت، عموما از اساتید برجسته حقوق عمومی از دانشگاه های تهران، شهیدبهشتی، علامه طباطبایی، علوم قضایی و خدمات اداری،‌ امام صادق (ع) بودند.

دور دوم از رقابت علمی شبیه سازی شورای نگهبان، در روزهای پنج شنبه و جمعه هفته جاری ۵ و ۶ اردیبشهت ماه برگزار می‌شود که در این دور از رقابت‌ها پس از جمع بندی داوران و اعلام نتایج، بیست گروه حضور خواهند داشت.

 


نظر شما :