برگزاری مراسم جشن دانش‌آموختگان در پردیس خواهران

۱۸ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۴:۴۴ کد : ۱۹۶۲ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۱۰۲۴
برگزاری مراسم جشن دانش‌آموختگان  در پردیس خواهران

مراسم جشن دانش‌آموختگان دانشگاه امام صادق (ع) پردیس خواهران با حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر سعدی ریاست محترم دانشگاه امام صادق‌(ع)، حاجیه خانم مهدوی کنی، رئیس پردیس خواهران، استادان، دانشجویان و دانش‌‍آموختگان در روز دوشنبه 13 اسفند 97 در سالن شهید گمنام برگزار شد.

برنامه هایی چون پخش کلیپ‌ و مولودی حضرت زهرا (س)، پخش کلیپ از بیانات ارزشمند حضرت آیت الله مهدوی کنی(ره)، قرائت پیمان نامه و تقدیر از دانش آموختگان برتر از ویژه برنامه‌های این مراسم به یادماندنی بود.

در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین دکتر سعدی ضمن تبریک میلاد با سعادت حضرت زهرا (س) و روز زن و مادر، به افق ترسیم شده از سوی مقام معظم رهبری برای دانشگاه امام صادق (ع)  اشاره کردند و بیان نمودند: در این افق مسئله مرجعیت اسلامی مطرح شده است و در تحلیلی در مراحل پنجگانه تمدن‌سازی، دانشگاه امام صادق (ع) یک دانشگاه حاکمیتی و تمدن ساز در نظر گرفته شده است.  این افق بسیار متعالی است اما ظرفیت عظیم ما در دانشگاه نشان می‌دهد که می‌توانیم ان شاء الله به این افق دست پیدا کنیم.

ایشان در ادامه به بیانات ارزشمند حضرت آیت الله مهدوی کنی (ره) در این باره اشاره کردند و خاطرنشان نمودند: استاد عالیقدرمان نیز همین دیدگاه را داشتند و همیشه در بیاناتشان عنوان می‌کردند که نمی‌خواهند صرفا  دانشگاهی تاسیس کنند که چند فارغ التحصیل یا دانش آموخته مدرک تحصیلی بگیرند بلکه افق متعالی‌تری برای تاسیس دانشگاه دارند.

رئیس دانشگاه امام صادق (ع) در ادامه ضمن تاکید بر مباحث معرفت‌شناسی در تمدن سازی تصریح نمودند: یکی از مهمترین پایه‌های تمدنی در تمدن‌سازی اسلامی تاکید بر مباحث معرفت شناسی است و دانشگاه امام صادق‌(ع) و پردیس خواهران به خوبی می‌توانند در این مقوله به ایفای نقش خود بپردازند و سهم خودشان را ادا کنند.

ایشان ضمن تاکید بر رسالت دانشگاه مبنی بر ارتقاء و تحول علوم انسانی به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر مسئله نقد علوم انسانی سکولار در راهبردهایشان اشاره کردند و بیان نمودند: این مسئله بسیار مهم و مبنایی است و پردیس خواهران در مباحثی چون معرفت شناسی، حقوق زن و حقوق خانواده می‌توانند بسیار تاثیرگذار باشد.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر سعدی در ادامه به بخش دیگری از بیانیه دوم مقام معظم رهبری پرداختند و گفتند: رهبر انقلاب اسلامی در این بیانیه جوانان را مخاطب قرار دادند. اندیشه جوانان، فکر خلاق جوانان و توان مدیریتی جوانان به عنوان بحث‌های بسیار مهم در بیانیه گام دوم مطرح شده است. دانشگاه امام صادق‌(ع) به عنوان یک دانشگاه حاکمیتی خودش را مخاطب بیانیه گام دوم می‌داند و باید برای تحقق گام دوم برنامه ریزی کند لذا رسالت دانش آموختگان در این دانشگاه بسیار سنگین است.

ایشان از شنیدن خبر تشکیل کانون دانش‌آموختگان در پردیس خواهران اظهار خرسندی نمودند و خاطر‌نشان کردند: رهبر معظم انقلاب اسلامی ارتباط دانش‌آموختگان با دانشگاه را از مقولات بسیار مهم می‌دانند، لذا برپایی چنین کانون‌هایی برای تحقق این ارتباط بسیار مهم است.

وی در پایان ضمن قدردانی از تلاش های بی شایبه ریاست محترم پردیس خواهران، استادان، دانشجویان و دانش‌آموختگان در این دانشگاه، خواستار تامل بیشتر بر بیانیه دوم و تلاش برای تحقق آن شدند.

شایان ذکر است در پایان این مراسم ضمن اهدای هدیه‌ای به ریاست محترم پردیس از سوی دانش‌آموختگان شاغل در پردیس خواهران به مناسبت روز زن، از دانش آموختگان برتر دانشگاه تقدیر به عمل آمد.

      

      


( ۵ )

نظر شما :