برگزاری نشست تخصصی ویژه هفته تعلیم و تربیت

۰۸ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۰:۴۷ کد : ۱۹۴۸ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۳۵۴

نشست تخصصی هفته تعلیم و تربیت با عنوان "فلسفه تأسیس مدرسه حکمت و عوامل موثر در فرآیند تغییر آن" توسط  اردوان مجیدی، موسس و مدیر مدرسه حکمت و با حضور استادان و دانشجویان گروه معارف اسلامی و علوم تربیتی در روز یکشنبه 5 اسفند 97 در سالن شهید مطهری پردیس خواهران برگزار شد.

اردوان مجیدی در این نشست یکی از اهداف تأسیس این مدرسه را ارتقاء توانمندی‌های فردی شامل خصوصیات شخصیتی و گروهی، روابط اجتماعی و مهارت‌های زندگی شامل مولفه های فرهنگی و ابعاد مهارتی و دانش، در پرتو تعلیمات قرآن و اسلام، در کانون توجه برنامه درسی مدرسه حکمت معرفی کرد.

وی در ادامه به نقش مهم خانواده در دستیابی به اهداف آموزشی و همچنین ضرورت ایجاد تعامل مثبت بین خانواده‌ها و مدرسه از طریق مشارکت ایشان در برنامه‌های تفریحی و همیاری آنها در انجام امور آموزشی و اجرایی مدرسه اشاره نمود.   

موسس و مدیر مدرسه حکمت در ادامه بیان کرد: مدرسه حکمت تلاش می‌کند بستری را برای دانش آموزان فراهم نماید تا هر فرد مطابق با استعدادها، علایق و خصوصیات فردی خود به یادگیری بپردازد و مدرسه او را با خودش ارزیابی کند.

وی در پایان ضمن پخش فیلم قسمت‌هایی از فعالیت‌های دانش آموزان در مدرسه به سوالات شرکت‌کنندگان در خصوص نظام آموزشی مدرسه و ویژگی های شخصیتی دانش آموزان پاسخ داد.


نظر شما :