برگزاری هفدهمین مراسم نوعروسان امام صادقی

۲۵ دی ۱۳۹۷ | ۱۰:۴۰ کد : ۱۸۹۹ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۵۹۴

به منظور ترویج سنت پسندیده ازدواج آسان، هفدهمین مراسم ازدواج دانشجویی با عنوان "نوعروسان امام صادقی" در روز دوشنبه 24 دی ماه در سالن آمفی تئاتر شهدای گمنام برگزار شد. در این مراسم  به 40 نوعروس امام صادقی هدایایی تقدیم شد و  از 6  نوعروس با مهریه 14 سکه به منظور ترویج فرهنگ مهریه پایین، تقدیر شایسته‌ای به عمل آمد.

ابتدای این مراسم با مولودی خوانی در مدح حضرت زینب (س) توسط خانم گنجی، مداح اهل بیت مزین شد.

در ادامه  مرضیه عزتی، مشاور و کارشناس مرکز مشاوره دانشگاه امام صادق (ع) پردیس خواهران در قالب میز گردی به سوالات دانشجویان در زمینه مسائل ازدواج پاسخ داد.

عزتی در ابتدای بیانات خود و در خلال این پرسش و پاسخ‌ها،  به لزوم کسب مهارت‌ها و دریافت آموزش‌هایی در قالب شرکت در جلسات مشاوره‌های فردی و گروهی پیش از ازدواج تاکید نمود.

مشاور خانواده در ادامه تصریح نمود: نوعروسان در ابتدا ممکن است به سبب مشاهده تفاوت ‌ها و به تبع آن تعارضات، دچار تردیدهایی در انتخاب همسران خود شوند که این مساله کاملا عادی و طبیعی است. 

وی در ادامه به راه‌های حل تعارض بین زوجین اشاره کرد و افزود: تعارض‌های به وجود آمده در زندگی مشترک را می توان با صبر و حوصله و با تقویت مهارت‌هایی چون حل مساله، شناسایی ریشه اختلافات و ارائه راه کارهای صحیح، اجرای راه‌های جدید و ارزیابی آنها و بی‌اهمیت دانستن مسائل جزئی با موفقیت حل کرد.

در پایان مراسم جشن نوعروسان امام صادقی از مسئولان برگزارکننده مراسم سال‌های گذشته با اهدای هدایایی توسط ریاست محترم پردیس تقدیر شد.

     

 


نظر شما :