برگزاری جشن میلاد حضرت زینب سلام الله علیها در پردیس خواهران

۲۲ دی ۱۳۹۷ | ۱۳:۵۹ کد : ۱۸۹۴ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۵۶۹

کانون شهدای گمنام پردیس خواهران جشن میلاد حضرت زینب (س) را در روز شنبه  22 دی ماه در مصلی پردیس خواهران برگزار نمود.

در این مراسم که با حضور تعداد کثیری از دانشجویان، استادان و کارمندان پردیس برگزار شد، مونا فریدی، مدرس دانشگاه به بیان سخنانی پیرامون خانم زینب کبری (س)، اسوه صبر و مقاومت پرداخت.

وی در این باره تاکید نمود: مساله میراث یکی از مسائل مهمی است که در زندگی حضرت زینب (سلام الله علیها) مطرح است .حضرت زینب میراث دار پدران و مادران بزرگوارشان خصوصا از لحاظ معنوی هستند. در روایات آمده است حضرت زینب در جمال و سکینه و وقار به حضرت خدیجه (سلام الله علیها)، در عصمت و حیا به حضرت صدیقه کبری(س)، در فصاحت و بلاغت به امیر المومنین(ع)، در صبر و حلم به امام حسن مجتبی(ع) و در شجاعت و قوت قلب به برادرشان امام حسین(ع) شباهت دارند.تبلور این میراث‌داری در علم و معرفت ،تقوا و عبودیت ،پیروی و بصیرت است.

مدرس دانشگاه امام صادق(ع) در ادامه به وجه تمایز پیروی و بصیرت اشاره کرد و گفت: پیروی زمانی است که امام امری را فرموده اند و پیروی واجب می‌شود. اما بصیرت زمانی است که امام هنوز امری را نفرموده اند اما خودمان تشخیص داده و اجابت می‌کنیم . بصیرت ثمره تقواست.

همچنین در ادامه برنامه ضمن مدیحه سرایی و مولودی خوانی در وصف حضرت زینب (س) از سوی یکی از دانشجویان، معاونت دانشجویی-فرهنگی از دانشجویان برتر و فعال حوزه فرهنگی با اهدای  لوح تقدیر و هدایایی تقدیر به عمل آورد. همچنین در پایان از نویسنده مقاله برگزیده پیرامون زوایای مختلف زندگی حضرت زینب (س) تقدیر شد.

       

 

 

 


نظر شما :