افتتاح کتابخانه دیجیتال در پردیس خواهران همزمان با هفته پژوهش

۲۶ آذر ۱۳۹۷ | ۰۷:۵۳ کد : ۱۸۴۹ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۴۴۷

مراسم افتتاحیه کتابخانه دیجیتال با حضور ریاست محترم پردیس خواهران، معاونان، اعضای هیات علمی، اساتید، پرسنل و دانشجویان پردیس در روز دوشنبه 26 آذر در کتابخانه پردیس خواهران برگزار شد.

در ابتدای این مراسم پس از قرائت قرآن و پخش سرود ملی، به ارائه و پخش کلیپ هایی از فرمایش مقام معظم رهبری درباره اهمیت کتاب و کتابخوانی و سیر تحولات کتابخانه و تاریخچه آن از زمان تاسیس تاکنون پرداخته شد.

در ادامه معصومی، مدیر کتابخانه ضمن بیان اینکه کتابخانه پردیس خواهران یکی از منابع بسیار غنی در حوزه تخصصی و اسلامی است، به ارائه گزارشی مبسوط از فعالیت‌های کتابخانه، تعداد آثار، معرفی بخش‌های مختلف کتابخانه و پرسنل خدوم آن از گذشته تاکنون مبادرت نمود.

وی در ادامه به غنی بودن کتابخانه فعلی و زحمات چندین و چند ساله عوامل و دست اندرکاران این بخش اشاره کرد و تصریح نمود: همدلی و همکاری عوامل و دست اندرکاران کتابخانه این مکان را به منبعی غنی از اطلاعات علمی تبدیل کرده است.

همچنین دکتر سمیعی، مشاور کتابخانه ضمن تشکر از ریاست پردیس خواهران و حمایت های ایشان و مساعدت معاون پژوهشی دانشگاه در راه‌اندازی کتابخانه دیجیتال خاطرنشان نمود: در دنیای امروز تکنولوژی نقش به سزایی در همه امور و حوزه‌ها دارد. کتابخانه و کتابداری هم از این امر مستثنی نیست و با ظهور و گسترش تکنولوژی‌ها وارد مباحث جدیدی شده است.

وی در ادامه ضمن اشاره به اینکه کتابداران باید به دستیاران پژوهشی در پژوهش‌های دانشگاهی تبدیل شوند بیان کرد: امروزه علاوه بر حفظ، نگهداری و گردآوری اطلاعات، توجه به امر خدمات‌دهی خوب و موثر بسیار مهم است. به عبارتی کتابدار به عنوان دستیار پژوهشی یا پژوهشیار می‌تواند در فرایند یاددهی و یادگیری شرکت فعال داشته باشد و مشاوره پژوهشی مراجعه کنندگان کتابخانه شود.

در پایان مراسم ضمن تقدیر از دانشجویان پژوهشگر برتر پردیس خواهران، کارشناسان کتابخانه به نحوه استفاده و بهره برداری از نرم افزار کتابخانه دیجیتال، معرفی پایگاه های اطلاعاتی  و نحوه برخورداری بهینه از این پایگاه‌ها پرداختند.  

 


نظر شما :