برگزاری اردوی دانشجویی زیارتی مشهد مقدس

۱۸ آذر ۱۳۹۷ | ۱۱:۳۴ کد : ۱۸۴۰ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۵۶۸

اداره امور فرهنگی همزمان با روز دانشجو اقدام به برگزاری اردوی زیارتی مشهد مقدس ویژه دانشجویان، دبیران کانون ها، تشکل ها و انجمن های علمی از روز سه شنبه 13 تا روز جمعه 16 آذر 97 نمود.

با هماهنگی های انجام شده دانشجویان در اولین روز اردو، از مرکز فرهنگی شهید هاشمی نژاد واقع در حرم مطهر با موضوع "حرم شناسی" بازدید کردند و در پایان هدایای فرهنگی از طرف آن مرکز به دانشجویان اهداء گردید.

در این اردو زیارتی، دانشجویان ضمن زیارت حرم امام رضا (ع) به نیابت از مرحوم آیت الله مهدوی کنی(ره) به اقامه نماز و زیارت پرداخته و در مهمانسرای حرم مطهر از خوان پربرکت حضرت امام رضا (ع) بهره مند گردیدند.

در ادامه دانشجویان به بازدید از موزه مرکزی آستان قدس شامل موزه فرش، ظروف و گنجینه ها، مسکوکات، تمبر، عکسها و آثار مربوط به دهه های گذشته از دوران صفوی، پهلوی تا به امروز پرداختند.

دانشجویان شب جمعه ضمن اقامه نماز جماعت از برکات دعای پرفیض کمیل در حرم مطهر رضوی بهره مند شدند.

همچنین دانشجویان ضمن برگزاری نشستی صمیمانه با مادر گرامی شهید بزرگوار محسن حججی، سوالات خود را در زمینه زندگی شخصی و منش و رفتار این شهید بزرگوار و ارتباط قلبی ایشان با امام رضا (ع) مطرح نمودند. در ادامه مادر شهید توصیه هایی را در زمینه حفظ حجاب و دفاع از ولایت به خواهران دانشجو از زبان فرزند شهیدشان ایراد نمودند.

در پایان این اردو، دانشجویان ضمن وداع با امام رضا (ع) در مراسم دعای معنوی ندبه شرکت نمودند.

دیدار با مادر بزرگوار شهید محسن حججی                                    

         

بازدید دانشجویان از موزه مرکزی حرم مطهر رضوی

         

مراسم ویژه خادمان حرم مطهر هنگام طلوع آفتاب           تنعم دانشجویان از مهمانسرای حرم رضوی 

           

 


نظر شما :