نخستین روز از مراسم سوگواری سید و سالار شهیدان در پردیس خواهران برگزار شد

۱۴ مهر ۱۳۹۷ | ۰۷:۵۴ کد : ۱۷۲۸ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۴۳۸

مراسم سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) با حضور بانوان مومن و انقلابی در روز شنبه 14 مهر 97 در پردیس خواهران برگزار شد. این مراسم تا روز دوشنبه 16 مهر ادامه دارد.

در این مراسم برنامه‌هایی چون پخش کلیپ عزاداری، قرائت زیارت عاشورا، مداحی سید و سالار شهدا برگزار شد. همچنین دکتر رقیه سادات مومن، عضو هیأت علمی پردیس خواهران به ایراد سخنرانی درباره وقایع عاشورا پرداخت.

دکتر مومن در این مراسم ضمن اشاره به ویژگی های عصر امام حسین (ع) که منتهی به قیام آن حضرت و به وجود آمدن حوادث عاشورا گردید بیان کرد: هجوم و فشار بی سابقه شبهات، سوالات و ابهامات که از سوی سیستم ظلم و طاغوت در بین مردم رواج می‌یافت، یکی از مهمترین مسائلی بود که منجر به دور شدن مردم از خانواده اهل بیت و به تبع آن قیام عاشورا گردید. تمام این حوادث توسط سیستم ظلم و استکبار به صورت برنامه ریزی شده صورت پذیرفت و به مرور زمان به وقوع پیوست.

وی در همین راستا به تاثیرات این ابهامات در ذهن و فکر مردم آن زمان اشاره کرد و گفت: سیستم ظلم با این شبهات از افشاگری ها و تاثیرات اهل بیت بر آگاه سازی و هوشیاری مردم می کاست و در این امر موفق عمل می نمود.

عضو هیأت علمی پردیس خواهران در ادامه ضمن شباهت آن دوران به عصر حاضر تصریح نمود: اکنون نیز نظام ظلم و ستم به منظور کمرنگ نمودن این واقعه بزرگ تاریخی در ذهن و فکر مردم به صورت کاملا برنامه ریزی شده به ایجاد شبهات و سوالات درباره واقعه کربلا در جامعه می پردازد.

وی در ادامه به برخی از شبهات مطرح شده در این زمینه و هدف اصلی قیام امام حسین(ع) اشاره کرد و خاطر نشان نمود: متاسفانه دشمنان و ظالمان از ناآگاهی برخی از مردم جهت تحریف واقعه کربلا استفاده می‌کنند. این میان وظیفه مردم مومن و انقلابی این است که هوشیارانه در مقابل این شبهات بایستند و با آگاه سازی افکار عمومی، جلوی فعالیت نظام ظلم را بگیرند.

عزاداران حسینی در پایان این مراسم ضمن عزاداری و برگزاری نماز جماعت از خوان پر برکت امام حسین (ع) متنعم شدند.

 

                 


نظر شما :