نقش ما در دفاع مقدس امروز

۰۹ مهر ۱۳۹۷ | ۰۹:۴۱ کد : ۱۷۱۸ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۴۶۹

به مناسبت بزرگداشت فرماندهان شهید دفاع مقدس و به همت بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع) پردیس خواهران، نشستی با عنوان "نقش ما در دفاع مقدس امروز" در روز یکشنبه 8 مهرماه در مصلی پردیس خواهران برگزار شد.

در این نشست که با حضور جمع کثیری از دانشجویان همراه بود، خانم باقری،مسئول معاونت بازرسی بسیج ناحیه تهران بزرگ و جناب هادی قاسمی، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه های تهران بزرگ و مدیر عامل خبرگزاری دانشجو مهمانان ویژه این مراسم بودند.

این مراسم با قرائت قرآن کریم آغاز گردید. در ادامه مراسم، کلیپی با عنوان "ما ایستاده ایم" پخش گردید. سپس زینب خادم، مسئول بسیج دانشجویی پردیس متنی ادبی در مورد دفاع مقدس در زمان حاضر قرائت نمود.

در ادامه مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه‌های تهران بزرگ به ایراد سخنرانی در باب وضعیت کنونی جامعه و بررسی ابعاد مختلف شکلی و ماهوی آن پرداخت.

وی با اشاره به شرایط بحرانی و سخت اقتصادی حاکم بر فضای امروز جامعه، به شرایط دفاع مقدس اشاره کرد و آن را به شرایط کنونی جامعه کشور شبیه دانست و در این باره بیان کرد: موضوع آن زمان، دفاع نظامی بود و امروز موضوع اقتصادی است.

مسئول بسیج دانشگاه‌های تهران همچنین به عملیات‌هایی چون بیت المقدس که منجر به فتح خرمشهر شد و عملیات‌های پس از آن که  نتیجه‌ای در بر نداشت اشاره کرد و افزود: در آن زمان جهت برداشتن موانع، استراتژی جنگ ها تغییر می‌کرد؛ اما این تغییرات با پرداخت هزینه همراه بود و آن شهادت فرماندهان غیوری چون شهید همت و برادران باکری و ... بود.

وی در ادامه تصریح نمود : امروز نیز در جامعه کنونی در جنگ سوریه فضای سنگین در جامعه را مشاهده نمودیم ولی با گذشت زمان فضا تغییر نمود و سیل خروشان جمعیت را در تشییع پیکر محسن حججی شاهد بودیم . همچنین ایستادگی قاسم سلیمانی را در از بردن حکومت داعش مشاهده کردیم.

مسئول بسیج به شرایط نامساعد اقتصادی حال حاضر نیز اشاره کرد و گفت:همانطور که خداوند وعده داده است، فضای اقتصادی کشور با تمسک و تقوی و مجاهدت برخواهد گشت.

وی همچنین به فرمایش‌های مقام معظم رهبری مبنی بر وجود سه نوع فشار روانی و اقتصادی و عملی بر جامعه و توانمندی جوان انقلابی در برگرداندن این فضا و نقش زن انقلابی در این تغییر اشاره کرد و خاطرنشان نمود:زن انقلابی مانند مرضیه دباغ است که در دوران حضرت امام (ره) پیام انقلاب را منتشر می‌کند و سفیر انقلاب می‌شود .فقط آدم خوب بودن کافی نیست. انقلاب مجاهد می خواهد. لذا شما دانشجویان امام صادق نباید صحنه زنان را خالی کنید.

در این مراسم هادی زاده، مسئول سابق بسیج دانشجویی نیز به ارائه گزارشی از عملکرد چند سال گذشته مبادرت نمود.

در پایان مراسم، بسیج دانشگاه‌های تهران بزرگ و معاونت فرهنگی- دانشجویی پردیس خواهران از ایشان به پاس زحمات بی دریغشان، تقدیر و تشکر بعمل آورد.

                 

              

              


نظر شما :