دیدار صمیمانه اعضای هیأت علمی پردیس خواهران با ریاست محترم دانشگاه امام صادق (ع)

۰۸ مهر ۱۳۹۷ | ۱۴:۴۹ کد : ۱۷۱۷ اخبار تصویری
تعداد بازدید:۴۹۸

به مناسبت شروع سال تحصیلی، اساتید و اعضای هیأت علمی پردیس خواهران با حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر محمّد سعید مهدوی کنی، رئیس محترم دانشگاه امام صادق (ع) در روز شنبه 7 مهر 97 در پردیس خواهران دیدار کردند.

در این دیدار هر یک از معاونت های پردیس خواهران به ارائه گزارشی اجمالی درخصوص عملکرد معاونت خود در سال تحصیلی گذشته (97-96) پرداختند.

در ادامه، رئیس دانشگاه امام صادق (ع) ضمن اشاره به لزوم در نظر گرفتن راهبردهای اسناد بالادستی و راهبردهای ارائه شده توسط مقام معظم رهبری در اهداف و برنامه ریزی های کلان دانشگاه تصریح نمودند: تاکنون گام های بسیار خوبی در این راستا برداشته شده است که در صورت وجود همدلی و مشارکت در جهت ارائه راهبردهای کاربردی مسیر حرکت به مراتب سهل تر می گردد.

ایشان ضمن اشاره به هدف اصلی دانشگاه مبنی بر تلفیق علوم انسانی و اسلامی و ضمن اشاره به اینکه الهیات در این دانشگاه رکن و ستون و مادر رشته ها است خاطرنشان نمود: در این تلفیق هدف این است که رشته های دیگر از الهیات به وجود آیند تا بحث تلفیق ایجاد شود. در این زمینه ممکن است اولویت موضوعی در بخش خواهران متفاوت باشد، اما راهبردها در بین برادران و خواهران هیچ تفاوتی ندارد. ما به بانوان متعهد و متخصص در همه حوزه ها نیاز داریم.

رئیس دانشگاه امام صادق (ع) در ادامه ضمن اشاره به حرکت های بسیار خوب پردیس خواهران در تحقق این هدف بیان کردند: دانشگاه فعالیت های بسیار خوبی در تلفیق علوم انسانی و اسلامی برداشته است؛ اما باید به نسل امروز و شیوه های آموزشی نوین و تکنولوژی آموزشی جدید توجه ویژه داشته باشیم تا بتوانیم علوم را متناسب با نسل امروز جامعه ارائه دهیم تا به تبع آن شیوه ما مورد پذیرش نسل جدید باشد.

ایشان به نقش مهم ابزارها در امر تعلیم و تربیت در جامعه امروز اشاره کردند و خاطرنشان نمودند: لازم است از امکانات و ابزارهای موجود در دانشگاه استفاده کنیم و با سرعت بیشتر به سمت به کارگیری انواع یادگیری های جدید از جمله یادگیری الکترونیک پیش برویم.

رئیس دانشگاه امام صادق (ع) به لزوم توجه ویژه و تحقق تلفیق علوم انسانی و اسلامی پرداختند و در این زمینه تصریح نمودند: بررسی ها نشان می دهند که ما در روش و منطق تولید این علوم و عرضه آن اشکالاتی داشته ایم. ما می‌خواهیم حجم بالایی از مطالب را در کنار معارف اسلامی به دانشجویان آموزش دهیم؛ در حالیکه با ابزارهای جدید قدرت تمرکز نسل جدید کاهش پیدا کرده است؛ لذا لازم است روش ها متناسب با این نسل تغییر کرده و روش های نوین در جهت تلفیق علوم انسانی و اسلامی ارائه گردد.  

ایشان در پایان ضمن اشاره به لزوم مشارکت همه استادان در این زمینه و ارائه راهکارها و شیوه های نوین برای آموزش و یادگیری، به اهمیت داشتن ابتکار عمل در این زمینه اشاره کردند و افزودند: در شرایط فعلی ما نیازمند ابتکار عمل هستیم. درواقع باید آموزش را با پوسته زیبا و شیرین انتقال دهیم تا به افزایش و ارتقاء خلاقیت دانشجویان که لازمه زندگی در عصر جدید است منجر شود.

                 

 

                


نظر شما :