اردوی پیش دانشگاهی با حضور پر شور داوطلبان برگزار شد

۲۶ شهریور ۱۳۹۷ | ۱۰:۳۸ کد : ۱۷۰۰ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۵۶۱

اردوی پیش دانشگاهی ویژه داوطلبان جدید الورود با حضور ریاست محترم پردیس خواهران، اساتید، داوطلبان و خانواده های آنان در روز دوشنبه 26 شهریور در سالن اجتماعات پردیس خواهران برگزار شد.

در این مراسم دکتر رحمانی، مدیر گزینش ضمن خوشامدگویی به داوطلبان و خانواده های آنان به بیان گزارشی جامع از نحوه گزینش دانشجو پرداخت و در این باره بیان کرد: با توجه به هدف متعالی دانشگاه گزینش دانشجو با دقت نظر فراوان به طول انجامید تا دانشجویانی همسو با اهداف دانشگاه انتخاب گردد.

در ادامه دکتر مهدوی کنی، عضو هیات علمی پردیس خواهران ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت سید و سالار شهیدان، به ذکر آیه ای از قرآن مبنی بر اهمیت استقامت در مسیر زندگی پرداخت و خاطر نشان کرد: امیدواریم بتوانیم با استقامت فراوان در مسیر دین گام برداریم و با اهداف بزرگان دین‌مان همسو شویم.

وی در همین راستا ضمن تاکید بر اهمیت عامل استقامت در کسب علم و دانش افزود: مسیر کسب دانش سخت است و اگر این علم با هدف الهی همراه شود، سخت تر هم می شود و استقامت بیشتری را از سوی دانشجویان می طلبد.

وی به موفقیت های دانشجویان دانشگاه امام صادق (ع) در عرصه های علمی پرداخت و در این زمینه خاطر نشان نمود: از زمان تاسیس دانشگاه تاکنون شاهد موفقیت های چشمگیر دانشجویان در عرصه های مختلف علمی شامل آزمون های کارشناسی ارشد و دکتری، المپیادهای علمی با رتبه های تک رقمی بودیم.

دکتر مهدوی به فرصت اشتغال بسیاری از فارغ التحصیلان این دانشگاه هم اشاره کرد و گفت: با توجه به پایه علمی بسیار خوب این دانشجویان و صلاحیت های دینی و اخلاقی آنان، امکان اشتغال آنان در سازمان های مختلف به مراتب بیشتر است. اما توجه به این نکته بسیار مهم است که عالم شدن  از اشتغال مهم تر است و این عالم شدن در علوم انسانی به مراتب مهمتر از دیگر علوم است.

وی در همین راستا خاطر نشان کرد: فضای علمی جامعه ما طوری است که ما را از علوم انسانی دور می کند در حالی که دغدغه همه کشورهای غربی که بر جهان سوم تسلط دارند، تقویت علوم انسانی است. آنان به خوبی می دانند هر جامعه ای با رشته های علوم انسانی شامل جامعه شناسی، روانشناسی، حقوقدان، مدیریت و غیره به اداره می گردد.

عضو هیات علمی پردیس خواهران ضمن اشاره به اینکه علوم انسانی در هر کشور زائیده تفکرات بومی آنجاست و زمانی می تواند با فرهنگ خود ارتباط برقرار کند که زبان حقوقی و اجتماعی واحدی در جامعه مسلط باشد، تصریح کرد:  ما در یک جامعه اسلامی زندگی می کنیم در نتیجه نیاز به علوم انسانی و اسلامی و به تبع آن تربیت نخبگانی متعهد و مهذب متناسب با فرهنگ این جامعه داریم.

در ادامه این مراسم معاون های محترم آموزشی، پژوهشی و دانشجویی فرهنگی پردیس خواهران به سوالات حضار پاسخ دادند.

در همین راستا دکتر حق خواه، معاون آموزشی دانشگاه ضمن اشاره به تفاوت های این دانشگاه با سایر مراکز علمی خاطر نشان کرد: این دانشگاه در مقولاتی چون هدف، تربیت نیروی عالی، محتوا، اعضای هیات علمی، امکانات فیزیکی و ساختار آموزشی با دانشگاه های دیگر متفاوت است.

دکتر محیا صفاری نیا، معاون پژوهشی و فناوری نیز به فعالیت های پژوهشی دانشگاه اشاره کرد و تصریح نمود: تاکنون تسهیلات بسیار خوبی در جهت تقویت بعد پژوهشی دانشجویان فراهم گردیده است. به طوری که دانشجویان کارشناسی در پایان دوره تحصیل اقدام به نگارش پایان نامه زیر نظر استاد راهنما می کنند که به صراحت می توان گفت برخی از پایان نامه ها از سطح بسیار عالی برخوردار هستند.

در ادامه دکتر مروه دولت آبادی، نیز به امکانات فرهنگی و دانشجویی دانشگاه اشاره کرد و در این باره بیان کرد: در این دانشگاه فعالیت های فرهنگی بسیاری در قالب انواع کانون ها، بسیج دانشجویی، مراسم های مذهبی، طرح هجرت، اردوها و غیره برگزار می گردد.  

شایان ذکر است داوطلبان حاضر در جلسه در پایان این مراسم از مراکز مختلف دانشگاه بازدید کردند.

               

 

               

 

 


نظر شما :