برگزاری چهارمین دوره فشرده آموزش مهارت های زبان عربی ویژه تابستان 97

۲۰ شهریور ۱۳۹۷ | ۱۲:۱۷ کد : ۱۶۹۴ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۶۳۰

بنا به درخواست جمعی از دانشجویان داخل و خارج دانشگاه و اساتید علاقه مند به فراگیری زبان دوم، مرکز آموزش های آزاد پردیس خواهران برای چهارمین بار اقدام به برگزاری دوره فشرده آموزش مهارت های زبان عربی نمود.

شایان ذکر است در این دوره، مهارت های زبان عربی در سه محور شامل آموزش مهارت های زبانی (گفتاری، شنیداری، خوانداری و نوشتاری)، گفتگوی آزاد (ناظر بر آشنایی با فرهنگ های کشورهای عربی مختلف) و کارگاه های قرآنی برگزار شد.

گفتنی است در جلسات آموزش مهارت های زبان عربی، زبان آموزان در دو سطح مقدماتی و پیشرفته به مدت 20 ساعت به فراگیری مکالمه عربی پرداختند و با مشاهده فیلم هایی به زبان اصلی مهارت استماع خود را افزایش دادند.

همچنین جلسات گفتگوی آزاد با حضور اساتید سوری، لبنانی، سعودی، عراقی و کویتی برگزار گردید و زبان آموزان ضمن حضور فعال و گفتگو به زبان عربی فصیح با فرهنگ کشورهای عربی مختلف آشنا و در فضای زبان عربی این کشورها قرار گرفتند.

و نیز جلسات کارگاه های قرآنی با حضور اساتید برجسته قرآنی مسلط به علوم مختلف زبان عربی به منظور فراگیری شیوه های بهره مندی از قرآن کریم در آموزش مهارت های زبان عربی برگزار گردید و زمینه افزایش انگیزه زبان آموزان در جهت تلاش گسترده برای فهم زبان قرآن و تبیین معانی قرآن کریم و معارف اهل بیت علیه السلام فراهم گردید.

لازم به ذکر است جلسه اختتامیه این دوره آموزشی در روز چهارشنبه 14 شهریور همراه با پذیرایی ناهار و برگزاری جشنواره غذایی به زبان عربی در محوطه سبز دانشگاه برگزار گردید. در این مراسم در محیطی گرم و صمیمی و با حضور اساتید و زبان آموزان از برگزیدگان مسابقات و کسانی که دوره را با موفقیت به اتمام رساندند با اهدای جوائز و گواهی حضور  تقدیر به عمل آمد.

                   

 

                    


نظر شما :