برگزاری جلسه مجمع عمومی انجمن فقه و حقوق خانواده ایران

۰۸ مرداد ۱۳۹۷ | ۱۵:۱۸ کد : ۱۶۶۶ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۴۵۴

جلسه مجمع عمومی فوق العاده و عمومی عادی انجمن فقه و حقوق خانواده ایران با حضور رئیس، نائب رئیس، اعضای اصلی و عمومی انجمن و نماینده وزارت علوم و فناوری در روز سه شنبه 26 تیر 97 در پردیس خواهران برگزار شد.

در این نشست دکتر مهدوی کنی، نائب رئیس انجمن، ضمن ارائه گزارش عملکردی از سال 96 و سه ماه اول سال 97، به ارائه برنامه های پیش روی انجمن شامل برگزاری نشست روز خانواده، جلسه نقد کتاب، برگزاری کارگاه با عنوان آئین دادرسی، برگزاری همایش فقه و تربیت، برگزاری دوره آموزشی کوتاه مدت و نیز ترجمه کتاب شبهات مسائل زنان پرداخت.

در ادامه محمد صالحی، نماینده کمیسیون انجمن های علمی و وزارت علوم و فناوری بیان کرد: رشد عملکردهای انجمن در سال اخیر نشان می دهد که این انجمن در فعالیت های مختلف از جمله نشریات و جلسات آموزشی، نشست ها و کارگاه ها عملکرد خوبی داشته است. وی در ادامه خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه اساسنامه انجمن از ارکان اصلی یک انجمن است و هیات مدیره بر اساس آن فعالیت های انجمن را انجام می دهند؛ لذا لازم است بندهایی از آن با نظر حضار تغییر یابد.

در ادامه دکتر انصاریان، عضو اصلی انجمن ضمن اشاره به لزوم مشارکت اعضای انجمن در جهت ارتقاء فعالیت های انجمن به بیان بندهای قابل تغییر اساسنامه  مبادرت نمود و اشکالات موجود در اساسنامه با رای حداکثری اعضا تغییر یافت.

سپس دکتر پورعبدالله، عضو اصلی انجمن ضمن اشاره به اینکه انجمن در یک عبارت، نشر و تبیین معارف اسلامی در حوزه های زن و خانواده در سطوح نخبگانی است و بدون همکاری اعضای انجمن این رسالت امکان پذیر نیست، تصریح نمود: با توجه به عنوان انجمن پیشنهاد می گردد اعضای انجمن در سه گروه مدنی، کیفری و بین الملل به فعالیت بپردازند و ارتباطات و تعاملات خوبی را بین فعالیت های انجمن و فعالیت های شغلی خود در جهت پویایی هرچه بیشتر انجمن ایجاد کنند.

در پایان تعدادی از اعضا به ارائه راهکارها، پیشنهادات و عملکردهایی در راستای رشد و ارتقاء فعالیت های انجمن پرداختند.


نظر شما :