جلسه هیات مدیره انجمن فقه و حقوق خانواده ایران برگزار شد

۲۵ تیر ۱۳۹۷ | ۰۹:۲۳ کد : ۱۶۶۰ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۴۷۷

جلسه هیات مدیره انجمن علمی فقه و حقوق خانواده با حضور رئیس انجمن، نائب رئیس، خزانه دار و سایر اعضای هیئت مدیره در روز سه شنبه 19 تیر در دانشگاه امام صادق (ع)- پردیس خواهران برگزار شد. در این جلسه دکتر راستی، بازرس اصلی و دکتر مظاهری به عنوان بازرس علی البدل نیز حضور داشتند.

در ابتدای جلسه دکتر مهدوی کنی، نائب رئیس انجمن، ضمن ارائه گزارش عملکردی از سال 96 و سه ماه اول سال 97 به صورت اجمالی به ارائه برنامه های پیش روی انجمن شامل برگزاری نشست روز خانواده، جلسه نقد کتاب، برگزاری کارگاه با عنوان آئین دادرسی، برگزاری همایش فقه و تربیت، برگزاری دوره آموزشی کوتاه مدت و نیز ترجمه کتاب شبهات مسائل زنان مبادرت نمود.

سپس حاجیه خانم مهدوی، رئیس هیات مدیره انجمن ضمن اشاره به لزوم وحدت رویه در فعالیت های انجمن خاطر نشان کردند: بهتر است در انتخاب موضوعات و فعالیت های انجمن وحدت رویه ای ایجاد شود. بدین صورت که اولویت ها تعیین گردد و همه تحقیقات و آموزش ها، نشست ها، کارگاه ها و نقد کتاب ها در راستای یک موضوع واحد انجام گردد تا کارها منسجم تر و روی یک روال مشخص انجام شود و نتایج علمی تری فراهم گردد.

دکتر غلامرضا پیوندی، عضو اصلی هیات مدیره نیز در همین راستا ضمن اشاره به رسالت ترویجی برنامه های انجمن تصریح نمود: مهمترین کار انجمن اشاعه فکر ها و دغدغه ها است. ایجاد دغدغه های لازم و سوالات پژوهش کارهای بسیار مهمی است که می تواند در انجمن پیگیری شود. لذا برای انجام این کار، می توان از حضور افراد متخصص که سال ها روی موضوع ویژه ای کار کرده و صاحبنظر هستند استفاده کرد و به ترویج افکار و دانش آنها پرداخت.

در پایان جلسه، حضار ضمن بررسی موارد مختلف سند راهبردی انجمن فقه و حقوق خانواده ایران به بیان نقطه نظرات خود راجع به بندهای مختلف سند مذکور پرداختند و به اجماع نظر رسیدند.


نظر شما :