اکران و تحلیل مستند فروشنده 2 در پردیس خواهران

۰۹ خرداد ۱۳۹۷ | ۱۵:۱۴ کد : ۱۶۱۶ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۳۷۰

مستند فروشنده 2 به همت معاونت سیاسی بسیج دانشجویی در روز دوشنبه  7 خرداد 97 در سالن اجتماعات پردیس خواهران اکران و توسط مصطفی خوش چشم، تحلیل گر مسائل بین الملل و سیاست خارجه تحلیل شد. این برنامه با استقبال خوب اساتید و دانشجویان پردیس همراه بود.

این مستند در ادامه قسمت اول "فروشنده" که به اتفاقات پشت و روی صحنه برجام پرداخت، ساخته شده است. "فروشنده 2" به برجام‌های بعدی پرداخته و بر مباحث موشکی و هوافضایی کشور متمرکز شده است.

مصطفی خوش چشم در راستای تحلیل این فیلم، روی موضوع موشکی که یک موضوع ملی است و قدرت بازدارندگی کشور را افزایش می‌دهد و می‌تواند پشتیبان ما در عرصه‌های جهانی و منطقه‌ای باشد تاکید کرد و افزود: به همین دلایل تلاش‌هایی برای مهار این قدرت در جریان است و ما در این مستند درباره این مسئله به مردم و مسئولان هشدار داده ایم.
وی در این زمینه ضمن بیان اینکه هدف بعدی برجام  که تحت عنوان برجام 2 مطرح می شود براندازی بحث هوافضا و موشکی ایران است تصریح کرد: تحریم ها هرگز برداشته نخواهد شد. بلکه ابزاری برای تهدید و ایجاد شرایط نامطلوب اقتصادی در ایران است. طبق بیان سیاست مداران آمریکایی و غربی تنها 30 درصد اقتصاد ایران ناشی از تحریم ها است و  70 درصد ما بقی به مشکلات اقتصادی برخواسته از سیاست ها و تصمیمات داخلی کشور بر می گردد که با استفاده از مفهوم اقتصاد مقاومتی قابل حل است.

خوش چشم در ادامه به 3 هدف عمده کشورهای غربی و آمریکا شامل بحث انرژی هسته ای ، هوافضا و موشکی اشاره کرد و گفت: آنان با استناد به این مباحث تا حدود زیادی توانستند بحث هسته ای را مختل کنند و تمام تلاش خود را برای براندازی و تحت کنترل قرار دادن تکنولوژی هوافضا و موشکی نیز می کنند.

تحلیل گر مسائل بین الملل در پایان ضمن پاسخ به پرسش های حضار، تاکید کرد: طبق فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی، وظیفه ما روشنگری و مطالبه گری به صورت درست است.

      


نظر شما :