مراسم بزرگداشت سالگرد شهدا برگزار شد

۰۵ خرداد ۱۳۹۷ | ۱۵:۲۰ کد : ۱۶۱۰ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۴۲۷

مراسم بزرگداشت سالگرد شهدا همزمان با ماه مبارک رمضان با حضور ریاست محترم پردیس خواهران، جمعی از اساتید، دانش آموختگان و کارمندان و خانواده شان در روز چهارشنبه 2 خرداد 97 در مصلای پردیس خواهران برگزار شد.

مداحی حاج محسن عرب خالقی در باب شهدای کربلا، پخش کلیپی از حضرت آیت الله مهدوی کنی (ره ) در حال بدرقه دانشجویان دانشگاه امام صادق (ع) به جبهه های حق علیه باطل، سخنرانی سردار حمید اباذری، جانشین فرمانده دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (ع) و نیز تنعم از خوان پربرکت افطار در محوطه پردیس خواهران از برنامه های ویژه این مراسم بود.

سردار حمید اباذری ضمن تبریک به مناسبت ایام ماه مبارک رمضان و سالگرد آزادی خرمشهر، ضمن بیان شرایط جنگ در عملیات های مختلف به ویژه عملیات بیت المقدس به حضور خیل کثیر جوانان در جبهه های حق علیه باطل اشاره کرد و بیان نمود: امروز آرامش حاکم بر این نظام و مملکت مرهون خون های بسیاری از جوانان است که با ایثار و از خود گذشتگی جلوی دشمن قد علم کردند و از هیچ تلاشی فروگذار نکردند.

جانشین فرمانده دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (ع) در این زمینه ضمن اشاره به ایثار و دلاوری های این جوانان تصریح کرد: امام به این جوان ها اعتماد کرد و آنها به خوبی از عهده این مسئولیت بزرگ برآمدند.

وی در ادامه به بیان خاطرات جبهه خود پرداخت و ضمن اشاره به 8 سال دفاع مقدس خاطر نشان نمود: هرگز رزمندگان ما از اینکه جلوی یک کشور مسلمان صف آرایی کرده و می جنگیدند خوشحال نبودند. درواقع انرژی دو کشور مسلمان صرف هم شد و تلفات و هزینه زیادی بابت این جنگ پرداخت کردند و سود این جنگ را دشمن اصلی برد.

سردار اباذری در ادامه ضمن بیان اینکه به حول و قوه الهی اکنون انقلاب و جمهوری اسلامی با رشادت سربازان انقلاب تبدیل به سرو عظیم و پر قدرتی شده است بیان کرد: همانطور که می دانید 4 عنصر باعث عظمت یک کشور می شود. آرمان بزرگ، رهبر بزرگ، ملت بزرگ و دشمن بزرگ . اگر امروز ایستاده ایم به سبب این 4 عنصر است. در واقع انقلاب اسلامی اگر برجا مانده است به خاطر مقاومت و ایستادگی بوده است نه عقب نشینی  هر جا عقب نشستیم دشمن جلو آمده است.

وی ضمن اشاره به فرمایش حضرت آقا در دانشگاه امام حسین (ع) که فرمودند: "خرّمشهرها در پیش است" تصریح نمود: این بیان ارزشمند مقام معظم رهبری نشان می دهد جاهایی از ما فتح شده است اما بخش دوم این جمله نوید پیروزی می دهد. شرط پیروزی این است که همانند زمانی که دشمن خرمشهر را از ما گرفت و رزمندگان ما با امید به خدا و اراده آهنین پس گرفتند. امروز هم با همان اراده ها و از خود گذشتگی ها در مقابل دشمن بایستیم.

سردار حمید اباذری در ادامه به اراده و آگاهی جوان های امروز اشاره کرد و گفت: به حمد خدا جوان های امروز آگاه تر از جوان های دیروز در صحنه هستند. بارها جوان های زیادی به من مراجعه می کنند و برای مراجعه به سوریه و جنگ با دشمن اعلام آمادگی می کنند و این نشان می دهد که امروز هم همان اراده هایی که در زمان جنگ وجود داشت به مراتب بیشتر وجود دارد.

در پایان حاضرین در مراسم ضمن شرکت در نماز جماعت به امامت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا میرلوحی از خوان پر برکت افطار در محوطه پردیس خواهران تنعم کردند.

 

      

 


( ۱ )

نظر شما :