حضور پرشور دانشجویان پردیس در مراسم بزرگداشت شهدا

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۱۰:۵۱ کد : ۱۵۹۴ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۴۹۸

مراسم دانشجویی بزرگداشت شهدا با استقبال خوب دانشجویان در روز دوشنبه 24 اردیبهشت برگزار شد. قرائت قرآن و زیارت عاشورا و مراسم تودیع و معارفه اعضای ستاد شهدا از برنامه‌های ویژه این مراسم بود.

همچنین در این مراسم حمید پارسا، از راویان 8 سال دفاع مقدس به روایتگری درباره عملیات والفجر 5 و کربلای 5 پرداخت و  بر زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس و ادامه دادن راه آنها تاکید نمود.

وی با اشاره به آیه "قل سیرو فی الارض فانظروا کیف کان عاقبه المکذبین" به استقامت و پایداری رزمندگان اسلام اشاره کرد و گفت: علی رغم اتحاد تمامی ابرقدرت‌های جهانی برای نابودی جمهوری اسلامی ایران و تحمیل 8 سال جنگ نتوانستند به اهداف خود در این زمینه دست پیدا کنند.

پارسا در همین راستا بیان کرد: در دوران دفاع مقدس ایستادگی و مقاومت ما برگرفته از عاشورا بود. در این جهاد فی سبیل الله نیروهای مردمی از اقشار مختلف جامعه به عنوان نیروهای تاثیرگذار در کنار ارتش و سپاه حضور داشتند.

وی در پایان ضمن اشاره به خاطراتی از شهدای همرزم خود در دوران جنگ تحمیلی تصریح نمود: "ما باید به تاسی از حضرت امام (ره) که عنوان کردند "آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند" همیشه دشمن را خوار و خفیف بشناسیم و بدانیم که دشمن ذاتش دشمنی است. لذا باید همیشه  مقاومت مان را بالا ببریم و با آمادگی کامل مشت محکمی بر دهان ابرقدرت‌ها بزنیم. همانگونه که ایستادگی 8 سال دفاع مقدس ما، الگویی برای مقاومت یمن، عراق، لبنان و غیره شد.

 

 

 


نظر شما :