ویژه برنامه های جشن نیمه شعبان و تکریم استاد

۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۱۴:۱۴ کد : ۱۵۶۹ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۴۳۴

 

 بسیج و کانون مهدویت معاونت دانشجویی و فرهنگی برنامه‌های ویژه‌ای به مناسبت میلاد امام زمان (عج) و گرامیداشت مقام استاد برگزار کردند.

 برگزاری فیلم سینمایی به وقت شام در روز یکشنبه 9 اردیبهشت ماه در سالن آمفی تئاتر پردیس یکی از ویژه برنامه‌های این مراسم بود.

همچنین جشن با شکوهی با حضور ریاست محترم پردیس، اساتید و دانشجویان در روز دوشنبه 10 اردیبهشت در مصلی پردیس خواهران برگزار شد.

در این مراسم دکتر طاهره محسنی، عضو هیات علمی و مدیر گروه معارف پردیس، ضمن توجه به ایام پرفضیلت ماه شعبان، به بیان مباحثی در خصوص ارزش و اهمیت مقام رسالت رسول (ص) و گفتگو خداوند با ایشان در شب معراج پرداخت.

وی در ادامه به ویژگی‌های مومن بهشتی از زبان خداوند عزوجل اشاره نمود و گفت: "مومن لازم است زبان خود را نگه دارد و فقط هنگامی باز کند که به نفع دنیا و آخرت اوست. قلبش را از وسواس و شک خالی نگه دارد، بداندکه من همیشه عالم به او هستم، نور چشم او گرسنگی است."

عضو هیات علمی پردیس خواهران ضمن اشاره به حکایت تشرف علی بن مهزیار به پیشگاه امام زمان (عج) و توصیه امام به ایشان بیان کرد: اغنیاء شیعه بر ضعفاء شیعه رحم نمی کنند. اغنیاء شیعه بر فقراء شیعه انفاق نمی‌کنند. شیعیان صله رحم بجا نمی‌آورند. و این است دلیل عدم ملاقات ما با شیعیان.  

وی در پایان با توجه به توصیه‌های امام زمان به شیعیان خاطرنشان کرد:"اگر چنانچه شیعیان ما که خداوند توفیق طاعتشان دهد در راه ایشان پیمانی که بر دوش دارند همدل می‌شدند میمنت ملاقات ما از ایشان به تاخیر نمی افتاد و سعادت دیدار ما زودتر نصیب آنان می‌شد، دیداری که بر مبنای شناختی راستین و صداقتی از آنان نسبت به ما انجام می‌گرفت.

سپس در ادامه ویژه برنامه‌ای نیز تحت عنوان تریبون خاطره‌گویی اساتید با حضور دکتر رقیه سادات مومن، عضو هیات علمی و مدیر گروه حقوق و دکتر فائزه عظیم زاده اردبیلی، عضو هیات علمی پردیس خواهران اجرا گردید  و در پایان برنامه مستندی با زبان طنز و کلیپ دانشجویی با عنوان "مهر مهدوی" پخش گردید.

شایان ذکر است در حاشیه این مراسم، نمایشگاهی با عنوان "قاب مهدوی" با موضوع انتظار در مصلی پردیس خواهران برگزار گردید. برترین اثر این نمایشگاه توسط بازدید کنندگان برگزیده می‌شود.

 

    

 


نظر شما :