برگزاری جشن میلاد با سعادت بانوی دو عالم در پردیس خواهران

۱۴ اسفند ۱۳۹۶ | ۱۰:۱۷ کد : ۱۵۳۴ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۴۶۸

جشن با سعادت یگانه دخت گرامی پیامبر (ص)، حضرت فاطمه زهرا (س) و روز مادر با حضور ریاست محترم پردیس خواهران، اساتید، کارمندان و دانشجویان در مصلای پردیس خواهران برگزار شد. سخنرانی دکتر نیکو دیالمه، عضو هیات علمی پردیس خواهران، مولودی خوانی، اهدای جوایز به حافظان قرآن، برگزیدگان مسابقات قرآنی و بانوان دارای نام های فاطمه و زهرا  از ویژه برنامه های این مراسم با شکوه بود.

در این مراسم دکتر نیکو دیالمه، ضمن تبریک روز با سعادت میلاد حضرت زهرا (س) و روز زن  به همه بانوان محترم به ویژه مادران گرامی بیان کرد: روزهای متعلق به ائمه اطهار با روزهای عادی بسیار متفاوت هستند و اثرات عظیمی در این عالم می گذارند.

وی در همین راستا افزود: درواقع کل جهان خلقت با ولادت ائمه اطهار و انسان های الهی معنادار می شود و در مسیر هدایت قرار می گیرد.

عضو هیات علمی پردیس خواهران ضمن اشاره به آیات 35 و 36 سوره آل عمران به داستان حضرت مریم و مادرش و وسعت نگاه این دو بانوی بزرگوار در زندگی  اشاره کرد و گفت: آنچه از این آیات برمی آید نشان دهنده این است که زنان می توانند واسطه اعجاز الهی باشند و نقش آفرینی فرهنگی آنان در بعد مادری تجلی یابد.

وی در ادامه به ابعاد دیگر نقش آفرینی فرهنگی زنان  شامل  بعد صیانتی، حمایتی و رهبری با ارائه مثال هایی از قرآن اشاره کرد و تصریح نمود: با مطالعه زندگی پر برکت حضرت زهرا (س) مشخص می شود تمامی ابعاد نقش آفرینی فرهنگی زن شامل مادری، صیانتی، حمایتی و رهبری در زندگی پر برکت ایشان وجود داشته است.

در خاتمه این جشن، صمن برگزاری مراسم مولودی خوانی،  هدایای از سوی معاون فرهنگی دانشجویی پردیس خواهران به حافظان قرآن، برگزیدگان مسابقات قرآنی و بانوان دارای نام های فاطمه و زهرا به رسم یادبود اهدا گردید.


نظر شما :