روش های تأثیر گذاری بر مخاطب از دیدگاه ائمه

۲۴ بهمن ۱۳۹۶ | ۰۸:۴۵ کد : ۱۵۲۰ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۵۴۵

نشست‌ معرفت‌افزایی اخلاق عملی ویژه اعضای محترم هیات علمی، با عنوان "روش های تأثیر گذاری بر مخاطب با تأکید بر رساله حقوق امام سجاد(ع) و تفکر تربیتی امام صادق(ع)" در روز سه شنبه 17 بهمن ماه96 برگزار گردید.

 طاهره محسنی عضو هیأت علمی پردیس خواهران بیان خود را با اشاره به حکمت 81 نهج البلاغه "قیمه کل امری ما یحسنه" ارزش آنها به قدر همان کاری است که به خوبی از عهده آن بر می آیند، آغاز نموده و به تشریح علت ضعف در یاددهی و موعظه کردن به ناآگاهی از شیوه­ ها، استفاده از شیوه­ های قدیم و عدم هماهنگی و انسجام با نسل جدید و نوع تأثیر بر مخاطبین را از 2 منظر "تأثیر در آراء و نظرات" و "تأثیر در رفتار" پرداختند.

عضو هیأت علمی پردیس خواهران، در ادامه حقوق شاگرد بر استاد را به این ترتیب برشمردند: خدا به سبب علمی که به تو داده و گنجینه‌ای که بر تو گشوده است، تو را قیم و سرپرست ایشان قرار داده؛ اگر به خوبی تعلیم دهی (با صبر و متانت و صدق) خداوند از فضل خود علم تو را می افزاید؛ اگر دانش و علم خود را از مردم دریغ یا به هنگام آموختن به ایشان درشتی کردی در امانت الهی خیانت ورزیده‌ای.

و این نشست با بیان حدیثی از امام جواد(ع): مؤمن نیازمند سه چیز است: توفیقی از پروردگار، پند دهنده ای از درون خویش و پذیرش از نصیحت کنندگان خاتمه یافت.


نظر شما :