بیست و سومین مراسم دانش آموختگی پردیس خواهران برگزار شد

۲۳ بهمن ۱۳۹۶ | ۰۸:۴۵ کد : ۱۵۱۹ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۵۷۱

مراسم دانش آموختگی پردیس خواهران در روز دوشنبه 16 بهمن 96 در پردیس خواهران برگزار شد.

در این مراسم دکترفضه السادات حسینی، دانش آموخته ارشدحقوق خانواده به تبیین ملاک های دانش آموختگان منتخب توسط جامعۀ دانش آموختگان پرداخت و توجه به این ملاک ها را الگویی نوین و وجه تمایز این مراسم با دیگر  مراسم دانش آموختگی دانست و در این زمینه بیان کرد: در جذب دانشجویان پردیس هموار سعی شده است تا بر اساس معیارهای ترسیم شده توسط استاد فقیدمان، حضرت آیت الله مهدوی کنی)ره) اقدام گردد.

در ادامه مراسم، کلیپی از بیانات بنیانگذار دانشگاه امام صادق(ع) و رئیس پردیس خواهران دربارۀ تحصیل و تهذیب نفس برای دانشجویان و خانواده های گرامی حاضر در مراسم پخش شد.

سپس حجت الاسلام دکتر سعید مهدوی کنی، رئیس دانشگاه امام صادق (ع) در بیست و سومین جشن دانش آموختگان پردیس خواهران ضمن اشاره به بیانات ارزشمند پدر بزرگوارشان گفت: ایشان همواره بیان می کردند که ما هرگز فارغ التحصیلی و بازنشستگی نداریم زیرا نه علم تمام می شود و نه کار در نقطه ای به پایان می رسد.

دکتر مهدوی ضمن تشکر از دستاوردهای مدیران و اساتید محترم، به وقایع اخیر جامعه اشاره کرد و گفت: باید همواره هوشیار و آماده باشیم زیرا دشمن از هر فرصتی برای حمله به انقلاب و نظام استفاده می کند.

وی به نقش زنان در این عرصه اشاره کرد و افزود: یکی از مسائل اصلی عصر حاضر، مساله زنان است و تلاش شما، بانوان مومن و انقلابی،‌ پادزهر حرکت دشمن است. حضور فعال شما نشان می دهد زن مسلمان شیعه انقلابی و پیرو امام و رهبری، چطور پرچم دار جامعه اسلامی بوده و در ساختن آن موثر است.

رئیس دانشگاه امام صادق(ع) ضمن بیان خاطره ای از حضورشان در محضر مقام معظم رهبری درسومین سالگرد رحلت آیت الله مهدوی کنی (ره)، به پیام ارزشمند ایشان اشاره کرد و به خواهران پردیس گفت: شما خواهران بزرگوار  بخاطر نقش و جایگاهی بزرگی که دارید، موظف اید در مقاطعی از زندگی دشواری هایی را تحمل کنید تا برای دهه های بعدی به نظام خدمت کنید. انشاالله برکت و نتایج شیرین این تلاش ها را در زندگی خواهید دید.

وی ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام شهادت حضرت فاطمه سلام الله علیها، سلام حجت الاسلام علی خمینی را که به مناسبت دهه فجر میهمان دانشگاه امام صادق(ع) بودند، به حاضران رساند و یادآور شد: توفیق ما تا به امروز در انقلابی بودن ما و پیروی از ارزش ها بوده است. بدانید دشمن نه بیکار نشسته است و نه ما را رها می کند. او همه اقدامات ما را رصد می کند و امروز – برخلاف سال های نخست پیروزی انقلاب – اعتقاد، توان و رفتار ما را مورد ارزیابی قرار داده است و برای همه گام های ما برنامه ریزی می کند. در چنین شرایطی ما  با مسائلی همچون مسائل زنان و حقوق آنها و حجاب آنها رو به رو هستیم و باید با چنین شرایطی با عقل، درایت، توجه و تفکر عمیق مواجه شویم.

 رئیس دانشگاه امام صادق (ع) در پایان سخنرانی ضمن یادآوری آثار فتوای میرزای شیرازی در تحکیم تنباکو، میراث بزرگ ولایت و عشق به حضرت ولیعصر(عج) را سرمایه ای گرانبها ذکر کرد که باید به نسل بعد منتقل شود.

همچنین این مراسم با قرائت سوگندنامه توسط دکتر مهدیه مهدوی کنی، دبیر جامعۀ دانش آموختگان پردیس خواهران ادامه یافت و از دانش آموختگان برتر، نفرات اول و دوم مقاطع کارشناسی 91 و کارشناسی ارشد92 ، دانش آموختۀ منتخب از سوی جامعۀ دانش آموختگان با اهدای جوایز، لوح تقدیر و مدال از سوی رئیس دانشگاه تقدیر به عمل آمد.

در ادامه مراسم، از تلاش های ارزشمند دکتر فاضله میرغفوریان، معاون سابق دانشجویی-فرهنگی به عنوان اولین دانش آموخته در سمت معاونت پردیس و دانش آموخته فلسفه وکلام اسلامی کد 69 و همچنین عضو هیأت علمی دانشگاه امام صادق (ع) ، از سوی جامعه ی دانش آموختگان تقدیر به عمل آمد.

همچنین از دانش آموختگانی که در کرسی تدریس در رشته های مختلف پردیس حائز بالاترین نمرات ارزیابی آموزشی و پذیرفته شدگان آرمون سراسری دکتری سال96 در کلیه دانشگاه ها و با اهدای هدایای ارزنده توسط معاونت آموزشی تقدیر به عمل آمد.

در پایان مراسم، دانش آموختگان کارشناسی 91 و کارشناسی ارشد92 به رسم ادب و قدردانی از زحمات رئیس پردیس خواهران در طی دورۀ تحصیلی شان، با اهدای هدیۀ ویژه ای از ایشان تقدیر شایسته ای به عمل آوردند.

 


نظر شما :