برگزاری مراسم سوگواری دهه آخر صفر

۲۳ آبان ۱۳۹۶ | ۱۱:۴۱ کد : ۱۴۴۱ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۵۶۱
برگزاری مراسم سوگواری دهه آخر صفر

مراسم عزاداری دهه آخر صفر  با ویژه برنامه هایی چون قرائت زیارت عاشورا، مداحی، پخش کلیپ و سخنرانی در پردیس خواهران برگزار شد.

در این مراسم دکتر طاهره محسنی، عضو هیات علمی پردیس خواهران به روایتی از حضرت رسول اکرم(ص) درباره ویژگی های حسنه مردم اشاره کرد و گفت: مردی از پیامبر (ص) در باب دنیا و آخرت سوال نمود مبنی بر اینکه داناترین مردم چه کسانی هستند و پیامبر (ص) پاسخ دادند کسانی که تقوای الهی پیشه کنند. همچنین همان مرد ویژگی بی نیازترین مردم را مورد سوال قرار داد و پیامبر (ص) فرمودند کسانی که قانع باشند بی نیازترین هستند و در آخر از پیامبر (ص) سوال کرد بهترین مردم چه کسانی هستند  و پیامبر (ص) در پاسخ ابراز کردند کسانی که برای مردم سودمند باشند.

دکتر محسنی در ادامه ، ضمن اشاره به مباحثی چون قناعت، اکتفا به حلال و انصراف از حرام به بیان حکایاتی از گذشتگان در خصوص شخصیت والای حضرت زهرا (س) و حضرت ابوالفضل (ع) پرداخت.

هیات علمی پردیس خواهران در خاتمه ضمن بیان ویژگی های انسان کامل از منظر قرآن، خاطر نشان کرد: حب خدا و بندگان خدا از ویژگی های انسان کامل است. این محبت در انسان فطری است و در او به ودیعه گذاشته شده است.


نظر شما :