چاپ درسنامه فقه مقدماتی (1) و درسنامه حقوق کیفری خانواده

۲۶ فروردین ۱۳۹۰ | ۰۲:۳۶ کد : ۱۲۷ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۴۲۷
چاپ درسنامه فقه مقدماتی (1) و درسنامه حقوق کیفری خانواده

دفتر نشر آثار علمی حوزه معاونت پژوهشی و فناوری ، دو درسنامه با عنوان های «فقه مقدماتی (1)» تألیف خانم ها فاطمه کاظمپور فرد و فریبا افضلی قادی و «حقوق کیفری خانواده» تألیف دکتر لیلا سادات اسدی را منتشر کرد.

 

feq.jpg

درس‌نامه فقه مقدماتی1

‌مؤلفان: فاطمه کاظم‌پور فرد و فریبا افضلی قادی

آگاهی و شناخت نسبت به تکالیف شرعی در دین اسلام بر همه متکلفین واجب است. مجموعه حاضر که به صورت درس‌نامه و با هدف تدریس در دانشگاه‌ها و مجامع علمی در حوزه فقه اسلامی تهیه و تنظیم شده است، موضوعات مورد نیاز عموم مردم چون اجتهاد و تقلید، وضو، غسل، تیمم، احکام بانوان، خمس، زکات، حج، نجاسات و مطهرات، موسیقی، هنرهای تجسمی و وام‌های بانکی را در بر می‌گیرد. ارائه مباحث به صورت زمان‌بندی‌ شده و گام به گام راهنمای خوبی برای آموزش در محافل دانشگاهی به شمار می‌رود. همچنین به دلیل ارائه فتاوای مراجع عظام تقلید در موضوعات مورد اشاره، برای استفاده عموم متکلفین نیز مفید خواهد بود.

 

 

hoghogh.jpg

درس‌نامه حقوق کیفری خانواده

مؤلف: دکتر لیلا سادات اسدی

خانواده حریم خصوصی است که بر مبنای عشق و عاطفه بنا نهاده شده است. ورود حقوق کیفری با ضمانت اجراهای سرکوب‌گر و قهرآمیز به این حریم، باید با احتیاط صورت گیرد. این کتاب ضمن پذیرش دخالت حداقلی و بر مبنای ضرورت در حریم خانواده به راه‌کارهای تطبیق ضمانت اجراهای کیفری با حریم خصوصی خانواده می پردازد و ضمن بررسی ارکان جرایم خاص خانواده مانند ترک انفاق، فریب در نکاح، ازدواج با زن شوهردار یا در عده، نکاح و طلاق بدون ثبت آن و ازدواج با دختر زیر سن نکاح، جرایم عمومی را نیز در حوزه‌ی خانواده مورد بحث قرار می‌دهد.

 

( ۴ )

نظر شما :