دیدار با حضرات آیات عظام جهت تدوین برنامه های راهبردی دانشگاه

۱۴ مهر ۱۳۹۰ | ۰۲:۳۵ کد : ۱۲۶ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۴۳۷
دیدار با حضرات آیات عظام جهت تدوین برنامه های راهبردی دانشگاه

با توجه به برنامه راهبردی پردیس خواهران در جهت ارتقای در حوزه فقه و حقوق با توجه به چالش‌های موجود در این عرصه، حوزه معاونت پژوهشی و فناوری در صدد برپایی نشست های تخصصی با علما، فقها، اندیشمندان، حقوقدانان و فرهیختگان در حوزه های علمیه، پژوهشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی برآمد.  
لذا در تاریخ 14/7/90 اولین نشست تخصصی «فقه و حقوق» با حضور ریاست،  معاونین، جمعی از مدیران و اعضای هیأت علمی در پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه  قم برگزار گردید. در این نشست آیت الله علیدوست، رئیس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه، و مسئول کرسی نظریه پردازی فقه و اصول، در پاسخ به سئوالات حاضران، درباره موقعیت امروز در فقه و حقوق، هست ها و بایدها، متدولوژی اجتهاد، آسیب‌های موجود آنچه اساتید لزوماً باید بدانند، سخنانی ایراد نمودند.
سپس آیت الله مبلغی، رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس و مسئول پژوهشگاه مطالعات تقریبی وابسته به مجمع تقریب مذاهب،  چالش‌های موجود در عرصه فقه و حقوق و چگونگی مواجهه با آنها را طرح و به پاسخگویی در این زمینه پرداختند.
لازم به ذکر است که با توجه به نیاز آگاهی اساتید از اینگونه مباحث جهت دستیابی به روش‌های نوین در عرصه علوم انسانی اسلامی و تولید علم اسلامی و نظریه پردازی در این حوزه، این ملاقات‌ها ادامه خواهد یافت. 


نظر شما :