خانواده از دیدگاه قرآن

۱۹ خرداد ۱۳۹۵ | ۰۸:۴۲ کد : ۱۰۷۵ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۴۳۶
نشست انجمن علمی دانشجویی مطالعات و تحقیقات قرآنی با عنوان بررسی آیات قرآنی در باب خانواده در پردیس خواهران دانشگاه امام صادق(علیه السلام) برگزار شد.

 

 

نشست انجمن علمی دانشجویی مطالعات و تحقیقات قرآنی با عنوان بررسی آیات قرآنی در باب خانواده در پردیس خواهران دانشگاه امام صادق(علیه السلام) برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی پردیس خواهران، دکتر رقیه سادات مومن، استادیار دانشگاه امام صادق (علیه السلام) در این نشست با اشاره به لزوم توجه به آیات قرآن در باب خانواده، اصول و قواعد و سازوکارهای آن گفت: در این راستا لازم است تحقیقات پژوهشی نظام مند، هدفمند، با چارچوب مشخص و به دور از هر گونه اعمال سلیقه شخصی صورت پذیرد.

وی در جمع دانشجویان انجمن علمی دانشجویی قرآنی ضمن اشاره به تعاریف متعدد از خانواده در مجامع بین المللی تصریح کرد: هیچ یک از این تعاریف به طور کامل و جامع به بیان زوایای مختلف این نهاد نپرداخته؛ اما قرآن، برای خانواده هویت مستقل با روش و قوانین ویژه بیان کرده است، طوری که تمام سازوکارهای موجود در آن، سبب تعالی نهاد خانواده و بهره مندی بیشتر افراد آن می شود.

دکتر مومن، در ادامه به بیان ویژگی های دو اصل از اصول خانواده از دیدگاه قرآن شامل اهلیت و اصلاح پرداخت و افزود: هر کدام از این اصول می تواند باب تحقیق و پژوهش جدیدی را برای علاقه مندان و پژوهشگران این حوزه باز کند.  

عضو هیئت علمی پردیس خواهران، در آستانه ماه مبارک رمضان به پژوهشگران و علاقه مندان در زمینه پژوهش های قرآنی توصیه کرد در حین تلاوت قرآن، به صورت هدفمند در قالب موضوع های مختلف به استخراج آیات قرآن بپردازند تا هم با تلاوت آیات، انس و نزدیکی به قرآن محقق شود و هم با غور و توجه بیشتر به محتوای آن، مطالعات ارزشمند و هدفمند میسر شود.   

 

 


نظر شما :