جشن میلاد حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها)

۲۱ فروردین ۱۳۹۵ | ۱۱:۰۵ کد : ۱۰۲۵ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۵۰۳
ویژه برنامه ای به مناسبت میلاد حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها) و روز زن با سخنرانی ریاست پردیس خواهران دانشگاه امام صادق(علیه السلام) به همت هیئت فاطمیون معاونت فرهنگی و دانشجویی برگزار شد.

  ویژه برنامه ای به مناسبت میلاد حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها) و روز زن با سخنرانی ریاست پردیس خواهران دانشگاه امام صادق(علیه السلام) به همت هیئت فاطمیون معاونت فرهنگی و دانشجویی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پردیس خواهران، جشن میلاد حضرت صدیقه طاهره (سلام الله علیها) با حضور پرشور اعضای هیئت علمی، کارمندان و دانشجویان، با مدح و ستایش بزرگ بانوی اسلام توسط مداح اهل بیت(علیهم السلام) در مصلی پردیس خواهران برپا شد.

  ریاست پردیس خواهران در این مراسم ضمن تبریک میلاد حضرت صدیقه طاهره(سلام الله علیها) و روز زن، به تبیین چگونگی بکارگیری الگوی مناسب به منظور قرب الهی پرداخت و گفت: انتخاب و همنشینی با سالکان و بهره گیری از راه و روش ائمه هدی(علیهم السلام) موجب تقرب به ذات باریتعالی است. برای نیل به این مقصود، رعایت تقوا و انجام تکالیف الهی، زمینه ساز درک بیشتر در جامعه می شود.

وی در بزرگداشت این مراسم معنوی و باشکوه، با اشاره به جنبه های روانی و ذهنی موضوع یادشده گفت: باید تلاش شود با تکیه بر تعالیم معصومان(علیهم السلام) و توسل به ارواح طیبه آنها، ظرفیتی در خود به وجود آوریم تا افراد موثر و تحول آفرینی همچون حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها) باشیم.

ریاست پردیس خواهران علت هرج و مرج جامعۀ امروز را رعایت نکردن چارچوب و حدود آزادی مشخص شده توسط اسلام برای انسان امروزی دانست، بازگشت به رفتار فاطمی را ضروری و بیان داشت: بی تفاوتی به مسائل، موجب نابودی و گمراهی جمعی می شود. اسلام، دین جمعی است، با پیروی و هماهنگی بین الگو و متربی،  داشتن حسن ظن، تاکید و توجه به سالم بودن محیط، تعامل مثبت، الگوگیری مثبت و نمونه، کمک به رهبر معظم انقلاب توسط سربازان امام زمان(عج) (دانشجویان دانشگاه) می توان به انجام وظایف مختلف همت گمارد و در اثر تاثیر ذهنی از اهل بیت(علیهم السلام) به سوی کمال و خداوند رهنمون شد.

 بخش پایانی این مراسم، مزین به اهدای هدیه به مناسبت گرامیداشت مقام مادر و زن از سوی دانشجویان به ریاست پردیس خواهران دانشگاه امام صادق(علیه السلام) بود.


نظر شما :