مراسم عزاداری ایام فاطمیه

۱۹ اسفند ۱۳۹۴ | ۰۸:۵۵ کد : ۱۰۱۷ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۶۰۱
مراسم سوگواری ایام فاطمیه در دانشگاه امام صادق(علیه السلام) – پردیس خواهران به همت معاونت دانشجویی و فرهنگی برگزار شد.

مراسم سوگواری ایام فاطمیه در دانشگاه امام صادق(علیه السلام) – پردیس خواهران به همت معاونت دانشجویی و فرهنگی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پردیس خواهران، این مراسم با حضور خانواده های معزز شهدای مدافع حرم و فاجعۀ منا و مداحی ذاکران اهل بیت (علیهم السلام) در مصلی پردیس خواهران برپا شد.

در این مراسم، دکتر لیلا رکن آبادی دانش آموختۀ دانشگاه امام صادق(علیه السلام) و خواهر بزرگوار شهید غضنفر رکن آبادی از شهدای فاجعۀ غمبار منا، به بیان فضائل حضرت زهرا (سلام الله علیها) پرداخت و گفت: شهدا با تاسی از بانوی شهید اسلام، جان بر کف از حریم مقدس اسلام دفاع کردند.

وی در ادامه به بیان ویژگی های اخلاقی و دینی شهید رکن آبادی پرداخت و عطوفت و ایمان را از مختصات اخلاقی این شهید معزز دانست.

سپس مادر گرانقدر شهید مدافع حرم، محمدرضا دهقان امیری، به بیان شیوه و راه فرزند شهیدش پرداخت و گفت: محمدرضا دهقانی، حضرت آیت الله مهدوی کنی (ره) را مدافع ارزش های انقلاب و مقام معظم رهبری را علی زمان می دانست.

ایشان ولایت مداری و انجام واجبات و محرمات را از ویژگی های این شهید بزرگوار عنوان کرد.

همچنین همسر شهید مدافع حرم حمیدرضا اسداللهی نیز به بیان ویژگی های انسانی و آسمانی این شهید پرداخت و ولایت مداری، ارادت نسبت به امام زمان(عج) و پایبندی به زندگی اسلامی را از الزامات رفتاری ایشان دانست.

در ادامۀ مراسم عزاداری نیز مداح اهل بیت (علیهم السلام)، به سوگواری  دخت مکرم نبی اسلام در جمع بانوان پایتخت در پردیس خواهران پرداخت.

همچنین برگزاری نماز جماعت ظهر و عصر و پذیرایی، از جمله برنامه های این مراسم معنوی بود.

   

    

    


 


نظر شما :