بررسی شبهه مرتبط با انقلاب اسلامی

۱۷ اسفند ۱۳۹۴ | ۰۹:۴۱ کد : ۱۰۰۶ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۳۸۷
شبهه مرتبط با انقلاب اسلامی توسط رقیه مومن عضو هیئت علمی گروه حقوق بررسی شد.

شبهه مرتبط با انقلاب اسلامی توسط رقیه مومن عضو هیئت علمی گروه حقوق بررسی شد.

به  گزارش روابط عمومی پردیس خواهران، مومن در بررسی این شبهه گفت: گروه های ضد انقلاب سازمان مجاهدین خلق؛ کموله دموکرات؛ پژاک؛ خلق عرب؛ انجمن پادشاهی ایران و سلفی ها از ابتدای انقلاب تا کنون با هدف اخلال و براندازی نظام به فعالیت های تروریستی می پردازند که نمونه ای از آن 12 هزار شهید ترور انقلاب است.

وی در ادامه اقدام های خرابکارانۀ گروه های مذکور را در سه محور اصلی زیر دسته بندی کرد:

  1.  ایران هراسی با طرح بحث تروریست
  2. بحث انرژی هسته ای
  3. مباحث حقوق بشری

مومن در ادامه افزود: نیروهای انقلابی باید با خودداری از انجام فعالیت های احساسی که اثرگذاری چندانی در بلندمدت ندارد، به گسترش مباحث اخلاقی و فقهی در گروه های مختلف مبادرت کنند.

 در این عرصه به کارهای بنیادین نیاز است. یکی از مهم ترین این اقدام ها اتحاد و وحدت کلمه است. اتحادی که با اهدای خون هزاران شهید به دست آمده است. در میان نظریه های مختلف کمونیستی و ... نظریۀ انقلاب اسلامی با راهبرد ثابت، معجزۀ پایداری بود که منشا و آرمان آن، انتظار فرج است. آرمان، معجزه تولید می کند، جامعۀ بی آرمان و هدف عالی، جامعه ای راکد بوده و همین، علت مبارزۀ دشمن با انتظار فرج است.

وی گفت: عده ای بیان می کنند که برخی مسائل اخلاقی بعد از انقلاب بیشتر شده است؛ در این زمینه باید به مغالطه مطرح شده توجه کرد. تعدد وسایل ارتباط جمعی و شبکه های اجتماعی و ماهواره ای با ارتباطات گسترده می تواند عاملی برای بروز فساد باشد. وجود فساد قابل انکار نیست اما این فساد نسبتی با انقلاب ندارد.


( ۱ )

نظر شما :