جشن دانش آموختگان پردیس خواهران برگزار شد

۰۴ اسفند ۱۳۹۴ | ۱۲:۱۱ کد : ۱۰۰۲ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۲۷۲
جشن دانش آموختگان پردیس خواهران برگزار شد

ریاست پردیس خواهران دانشگاه امام صادق(علیه السلام) در بیست و یکمین جشن دانش آموختگی دانشجویان پردیس خواهران ضمن تبریک این روز فرخنده، دانشجویان را به اخلاص در عمل توصیه نمود.

به گزارش روابط عمومی پردیس خواهران، قدسیه مهدوی گفت: جشن دانش آموختگی و جشن ازدواج دانشجویی به علت بروز موفقیت دانشجویان در دو بُعد خانواده و علم، بسیار برایم حائز اهمیت است.

رئیس پردیس خواهران دانشگاه امام صادق(علیه السلام) دانش آموختگان و دانشجویان را به تعالی ارتباط میان فردی فراخواند و آن را لازمۀ موفقیت در تمامی شئون زندگی دانست.

در ابتدای این جشن، دانشجویان ورودی سال 94 به افتخار پذیرش در مکتب امام صادق(علیه السلام)، به عنوان شاگرد این مکتب  به قرائت پیمان نامه پرداختند.

در ادامه، دکتر فاضله میرغفوریان، معاون فرهنگی و دانشجویی پردیس خواهران، به تبیین ملاک های دانش آموختگان منتخب توسط جامعۀ دانش آموختگان و تمایز مراسم دانش آموختگی پردیس خواهران به عنوان الگوی نوین پرداخت.

معاون فرهنگی و دانشجویی پردیس خواهران گفت: در جذب دانشجویان پردیس سعی داریم بر اساس معیارهای ترسیم شده توسط استاد فقیدمان حضرت آیت الله مهدوی کنی (ره) گام برداریم.

وی افزود: ملاک هایی مانند سطح علمی قابل قبول، دغدغه مندی به مسائل جهان اسلام، التزام به اسلام و علاقه مندی به ترویج و تبلیغ قرآن سرلوحۀ بررسی افراد است و در نهایت متقاضیان با سطح علمی مناسب و علاقه مند به پژوهش و تبلیغ قرآن و انقلاب انتخاب می شوند. تلاش مجموعۀ پردیس خواهران دانشگاه امام صادق(علیه السلام) بر این است که در دورة حضور دانشجویان در این مکان مقدس علمی بتوان زمینه های ذکر شده و مهارت های زندگی را آموزش و پرورش داد تا دانش آموخته ایی متخصص و پاسخگوی مسائل دینی و قرآنی وارد جامعه شود.

دکتر میرغفوریان ضمن تبریک جشن دانش آموختگی، خطاب به دانشجویان گفت: به عنوان دانش آموختۀ این دانشگاه از همة دانش آموختگان می خواهم برای رشد و ارتقای دانشگاه در سطح عالی قرآنی تلاش کنیم و لازمۀ این امر ارتباط مستمر با دانشگاه است.

در ادامه، کلیپ افق ترسیم شده توسط مقام معظم رهبری خطاب برای دانشجویان دانشگاه امام صادق(علیه السلام) و بیانات بنیانگذار دانشگاه امام صادق(علیه السلام) دربارۀ تحصیل و تهذیب نفس برای دانشجویان و خانواده های گرامی حاضر در مراسم پخش شد.

سپس دکتر انسیه زاهدی، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی پردیس خواهران، ضمن گرامیداشت یاد و خاطرۀ استاد اخلاق دانشگاه امام صادق(علیه السلام) به بیان ضرورت همگامی با تحول سریع علم پرداخت و بیان داشت: اعتبار دانش های دریافت شده بسیار کوتاه است و برای تبدیل بینش به دانش باید ز گهواره تا گور دانش بجوئیم.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی پردیس خواهران، دانشجویان را به فراگیری علوم روز فراخواند و افزود: برای موفقیت در کار و فعالیت های انتخاب شده باید هم علم خود را افزایش دهیم و هم به دیگران آموزش دهیم.

براساس فرمایش حضرت آیت الله مهدوی کنی(ره) مدیریت، رمز موفقیت است، زیرا مدیریت، به علت به کارگیری منابع انسانی و علمی در جهت اهداف جامعه، سازمان و بشریت گام برمی دارد.

دکتر زاهدی در ادامه به تبیین گوشه ای از آموزه های بنیانگذار دانشگاه امام صادق(علیه السلام) برای دانشجویان پرداخت و گفت: بنابر توصیۀ استاد اخلاق مان، صداقت را فراموش نکنید، مجذوب کار نشوید بلکه صداقت داشته باشید. در حین کار، هدف خود و سازمان را روبروی یکدیگر قرار ندهید.

وی در فراز پایانی مباحث خود افزود: بر اساس مدیریت زمان، ظرف زندگی را در زمان پر کنید. با برنامه ریزی برای انجام فعالیت های مختلف می توانید به موفقیت برسید. فناوری های جدید ابزاری برای رسیدن به هدف است در آنها غرق نشوید.

در انتهای مراسم با قرائت سوگندنامه توسط دکتر مهدیه مهدوی کنی، دبیر جامعۀ دانش آموختگان پردیس خواهران، از دانش آموختگان به شرح زیر تقدیر به عمل آمد:

  1. اهدای جایزۀ ویژه از سوی رئیس دانشگاه امام صادق(علیه السلام) به دانش آموختگان
  2. اهدای لوح تقدیر و جوایز از سوی رئیس پردیس خواهران به نفرات اول و دوم دوره در مقاطع کارشناسی 89 و کارشناسی ارشد 90
  3. اهدای مدال دانش آموختۀ منتخب از سوی جامعۀ دانش آموختگان به منتخبان

همچنین دانش آموختگان به رسم ادب و قدردانی از زحمات رئیس پردیس، معاونان و استادان پردیس خواهران در طی دورۀ تحصیلی شان، با اهدای هدیۀ ویژه ای تقدیر کردند.

 

 

 


نظر شما :