بیانیه گام دوم؛ از روایت تا رویا

۰۲ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۳:۲۹ کد : ۲۸۷۳ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۳۸

اولین نشست بیانیه گام دوم با عنوان از روایت تا رویا به همت بسیج دانشجویی و با حضور خانم رایگانی در روز یکشنبه ۲۶ بهمن در فضای مجازی اسکای روم برگزار شد.
در این نشست محورهای اساسی شامل روایت از گام اول، رویای پیش رو، بررسی امکان های تحقق این رویا بررسی شد.
در ادامه مدرس نشست ضمن توجه به روایت‌های موجود در بیانیه که درمورد گام اول طی شده در انقلاب اسلامی و ویژگی های آن است، بیان کرد: انقلاب در نظر امامین، در امتداد بعثت انبیاست و مانند دیگر انقلاب های صده‌های اخیر نیست و به همین سبب تاریخ مصرف نداشته و هیچگاه تمام نمی‌شود.
 وی به دلایل عدم افول انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود:  این عامل بر اساس فطرت بودن آن بوده ووقتی حرف از حرکت تمدنی و رعایت عدالت و... در اهداف انقلاب اسلامی است، حرکت جهانی پیدا می‌شود وحرکت جهانی، زبان جهانی می‌خواهد. به عبارتی اگر فطرت افراد را مخاطب قرار دهیم، انقلاب ما همه جایی و همیشگی می‌شود.
مدرس کارگاه در ادامه و در همین راستا افزود: نگاه امامین، نگاه فلسفه تاریخی است، نگاه ما باید ارتباط برقرار کردن بین حوادث صدر اسلام و حوادث ذیل اسلام باشد. در واقع روایت انقلاب اسلامی از سال ۵۷ شروع نمی‌شود، بلکه نقطه آغاز آن از زمان حضرت آدم است، از نقطه خلقت انسان و در دوران‌های مختلف، قالب های مختلف پیدا کرده، این روایت و رویا سر آغازش خلقت انسان است چرا که این رویا بر اساس فطرت است و فطرت تغییرناپذیر است.


نظر شما :