کارگاه آشنایی با پایگاه‌های اطلاعاتی همزمان با آخرین روز از هفته کتاب و کتابخوانی برگزار شد

۰۱ آذر ۱۳۹۹ | ۰۸:۲۸ کد : ۲۶۸۴ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۲۹

به مناسبت هفته کتاب و کتابخواهی کارگاه آشنایی با پایگاه های اطلاعاتی از سوی کتابخانه و مرکز اسناد پردیس خواهران در روز چهارشنبه 28 آبان در فضای مجازی برگزار شد. در پایان این برنامه، برندگان مسابقه هایکو کتاب نیز معرفی گردید.

در این برنامه خانم اسماعیلی، کارشناس کتابخانه ضمن پرداختن به مفهوم کارگاه و مزایای آن، به انواع تقسیم بندی پایگاه‌ها پرداخت و به تشریح آنها در قالب پایگاه تمام متن، پایگاه استنادی، پایگاه دسترسی آزاد و پایگاه اشتراکی مبادرت کرد.

وی در ادامه محاسن پایگاه های اطلاعاتی شامل دسترسی سریع، دقیق و جامع به اطلاعات، نگهداری حجم بالای اطلاعات، سهولت اصلاح و ویرایش اطلاعات، جلوگیری از ورود اطلاعات تکراری، به روزرسانی آسان، سهولت جستجو و غیره را برشمرد و به تشریح و توصیف اجزاء پایگاه های اطلاعاتی پرداخت.

در پایان این مراسم نیز برندگان مسابقه هایکو کتاب که با آراء اساتید، دانشجویان و کارکنان انتخاب گردید، اعلام شد و از برگزیدگان تقدیر به عمل آمد. در این طرح دانشجویان حقوق خوش درخشیدند و خانم ها ماجده پناهی، حقوق 98، انیس اسدی، حقوق خانواده 97 و زهرا روشنی، حقوق 96 پس از کسب بیشترین آراء  به عنوان برندگان این دوره از مسابقات اعلام شدند.

همچنین فاطمه احمدی، حقوق 97 به عنوان برترین کتابخوان پردیس با بیشترین کتاب امانت گرفته شده اعلام گردید.


نظر شما :