پیام تسلیت به مناسبت سالگرد ارتحال امام خمینی (ره)

۱۳ خرداد ۱۳۹۹ | ۱۰:۱۷ کد : ۲۵۰۴ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۱۳۲

بسم الله الرحمن الرحیم


زهجر پیر جماران به غم گرفتاریم

زدرد دوری او ناله ها زدل داریم


صدایت، فریادی بود، علیه بت‌های جدید و مشرکان این روزگار و کلامت، آیه‌هایی در جهت خودسازی و سعادت . خیلی وقت است از آن صدا و از آن کلام بی نصیب مانده ایم. خیلی وقت است در درد فراق و داغ هجران می سوزیم و رنج یتیمی و غم بی‌پناهی و اندوه بی‌پدری را با اعماق وجودمان درک می کنیم.

و در یکی از همین سالگردها، علاوه بر درد هجران پیر جماران، سایه غم دیگری بر فراز آسمان دل‌های ما طنین افکن شد و پدر معنوی‌مان، حضرت آیت االه مهدوی کنی در بستر بیماری آرمید و پس از چندی به دیار باقی شتافت. اینک ما مانده‌ایم و کوله باری از غم. ما مانده ایم و فقدان جبران ناپذیر بزرگانی از دیار یار.  ما مانده ایم و درد جدایی.

لذا به منظور آشنایی بیشتر با شرح وقایع آن روز با حاجیه خانم مهدوی کنی، همسر بزرگوار حضرت آیت الله مهدوی کنی(رحمه الله علیه) گفت و گو کردیم. ایشان با توجه به وقایع بیست و پنجمین سالگرد ارتحال رهبر کبیر انقلاب

حاجیه خانم مهدوی کنی، همسر بزرگوار حضرت آیت الله مهدوی کنی(رحمه الله علیه) همواره در بیانات ارزشمندشان به سه نکته ارزشمند درباره فضائل اخلاقی این استاد عالیقدر اشاره می‌نمایند که درس‌هایی از جنس ایثار، اعتقاد و  زندگی در این نکات به چشم می‌خورد.  ایشان همیشه ضمن اشاره به خاطرات سخت آن روزها با دلی آکنده از اندوه به فضائل اخلاقی این عالم فرزانه اشاره کرده و تصریح می‌نمایند: آن عالم عالیقدر همواره و در همه لحظات زندگی پیرو خط رهبری بودند و  عشق و محبتشان را به اهل بیت، رهبری و ولایت فقیه نشان می‌دادند. به همین سبب در بیست و پنجمین سالگرد ارتحال رهبر کبیر انقلاب در سال 93،  با اینکه از نظر جسمی در وضعیت مساعدی نبودند اما به منظور بیعت با رهبر کبیر انقلاب اسلامی، مقام معظم رهبری و امت غیور اسلام در مراسم سالگرد حضور یافتند و به سوگ نشستند. به عبارتی موضوع بیعت با رهبری از نکات ارزشمند این حضور بود.

نکته دوم در فضائل اخلاقی ایشان اقامه نماز اول وقت بود و این فریضه الهی از اهم امور زندگی ایشان بود. به طوریکه  در آن روز و در آن شرایط وقتی به خانه رسیدند با اینکه حال خوشی نداشتند، اولین کاری که انجام دادند نماز را برپا داشتند و به راز و نیاز با پروردگار متعال مشغول شدند و این آخرین نمازی بود که در آن وضعیت اقامه کردند.

و سومین نکته از فضائل اخلاقی این عالم ربانی عشق و علاقه ایشان به خانه و خانواده بود.  ایشان با وجود مسئولیت‌های سنگینی که در نظام جمهوری اسلامی داشتند، اما در تمام مراحل زندگی توجه ویژه‌ای به خانواده نشان می‌دادند و همسر و فرزندان ایشان همواره شاهد از خود گذشتگی ایشان در زندگی بوده‌اند و در خاطراتشان به موارد متعددی در این باره اشاره می‌نمایند.

لذا بدین وسیله ضمن تسلیت به مناسبت عروج ملکوتی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و قیام خونین 15 خرداد، یادی می‌کنیم از روح پرفتوح حضرت آیت الله مهدوی کنی(ره) که در بیست و پنجمین سالگرد ارتحال حضرت آیت الله خمینی دچار ضایعه قلبی شدند و پس از چندی به دیار باقی شتافتند.


                                                                 روح شان شاد و یادشان گرامی باد.


 


نظر شما :