بررسی شبهات وارد بر قرآن کریم به صورت مجازی

۰۶ خرداد ۱۳۹۹ | ۱۰:۳۷ کد : ۲۴۹۹ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۷۰

به همت اداره امور فرهنگی کلاس مجازی طرح هجرت با موضوع "شبهات وارد بر قرآن کریم در ماه قرآن" با حضور دکتر مومن، عضو هیات علمی پردیس خواهران و با حضور جمع کثیری از دانشجویان در روز دوشنبه ۲۹ اردیبهشت، برگزار شد .

در ابتدا دکتر مومن علت انتخاب موضوع مورد بحث را دلیل هجمه‌های زیاد در فضای مجازی به آیات قرآن و بحث حقانیت قرآن کریم بیان کرد و گفت: بخشی از این شبهه ها مربوط به رسانه ها و تکنیک های شبهه افکنی است به خصوص در این روزها که با بحث کرونا در ارتباط هستیم و بیشتر با رسانه ها سرو کار داریم ،باید با  تکنیک هایی که از سوی رسانه ها اعمال می‌گردد آشنا شویم که این بخش نیاز به دوره های تخصصی دارد .

وی در ادامه به فرمایش ارزنده امیرالمومنین به فرزندشان اشاره نمود و خاطرنشان کرد: ایشان در نامه ای خدمت امام حسن (ع) فرمودند فرزندم‌ من قبل از اینکه مغز تو را پر کنند خودم شما را آموزش و تعلیم دادم .

دکتر مومن در ادامه به پارامترهای مغزشویی از طریق رسانه ها شامل تکرار ایده اصلی، ترس آفرینی از دیگران، تحریک هیجانی، ایزوله سازی و قطع ارتباط از هر ایده ای پرداخت و درباره راهکارهای آن تصریح نمود: در چنین شرایطی مخاطبان نباید خود را در دسترس این مفاهیم و مطالب قرار دهند. درباره هر مطلبی نباید اظهار نظر کنند.هر مطلبی رو انتشار ندهند..

 با تفکر انتقادی با رسانه و فضای مجازی روبرو شده و به این نکته توجه کنند که اصل عدم اعتماد به فضای مجازی است. لذا یک منبع اصلا موثق نیست و چند منبع باید بررسی شود

عضو هیات علمی پردیس خواهران در ادامه به بررسی شبهات مطروحه درباره اعجاز قرآن پرداخت و دلایل نقض آن را  تبیین کرد.


نظر شما :