بزرگداشت 17 ربیع الاول

۲۰ آذر ۱۳۹۶ | ۰۸:۳۱ کد : ۱۴۷۶ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۱۳۷

همزمان با 17 ربیع الاول، خجسته سالروز میلاد باسعادت و سراسر خیر و برکت نبی مکرم اسلام حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله و سلم) و فرزند گرامیشان حضرت امام جعفر صادق (علیه السلام)، در پردیس خواهران مراسم جشن و سرور ویژه بانوان برگزار شد.

دکتر عظیم زاده، عضو هیأت علمی پردیس خواهران در باب وحدت به ایراد مطلبی پرداخت و گفت: هدف اصلی قرآن، عدم تفرق و دوری از مناظره و درگیری است.

وی در ادامه افزود: پیامبر در دوران حیات خویش برای کنار گذاشتن تفرق ها و ایجاد وحدت تلاش داشتند و نظام برتری را بر پایۀ آموختن تعالیم قرآن و حول محور قرآن قرار دادند نه برتری عرب بر عجم، سیاه بر سفید و... .

عضو هیأت علمی پردیس خواهران در ادامه ضمن اشاره به حدیث مولای متقین که فرمودند: هر کس شعار تفرقه سر داد، او را بکشید حتی اگر زیر عمامۀ من باشد(حتی اگر من باشم) گفت:به همین دلیل اصلاح گران بیدار در طول تاریخ سعی بر ایجاد اتحاد داشتند و از جمله حضرت امام خمینی(ره) اقامۀ نماز جماعت همراه با اهل تسنن بدون نیاز به اعاده را با هدف ایجاد اتحاد صحیح دانستند. پس از ایشان نیز شعار وحدت توسط رهبر انقلاب، عمومی شد. زیرا تنها افرادی که از تفرقه سود می برند استعمارگران تاریخ هستند که برای خود اتحادیه ای با وجه یکسان زبان و... تشکیل می دهند و هر روز به وحدت بیشتری می رسند و برای ایجاد تفرقه در جوامع دیگر برابر اتحاد خود بیشترین تلاش را انجام می دهند. امروز بحث صمیمیت شیعه و سنی است. آحاد امت اسلامی باید دست در دست هم بگذارند و این خطاب به همۀ مسلمین در سراسر جهان است.

 

 


نظر شما :