دانشگاه امام صادق پردیس خواهران - سوالات متداول
العربیة | English | | RSS | Email |

سوالات متداول:

  • با سلام،اگر در فرم تقاضانامه آزمون سراسری بند 48  را علامتگذاری کنیم ثبت نام من برای دانشگاه امام صادق(ع) کامل شده است؟

سلام. خیر، باید به پایگاه ثبت نام این دانشگاه www.isu.ac.ir مراجعه و ثبت نام خود را تکمیل نمایید.

 

  • با سلام ، من مبلغ ثبت نام را با استفاده از روش پرداخت الکترونیک پرداخت کردم و مبلغ مورد نظر نیز از حسابم کم شد اما بعد از پرکردن اطلاعات هیچ رمز و کد پیگیری به من داده نشد، چگونه ثبت نام خود را انجام دهم ؟

سلام.برای ثبت نام می توانید در صفحه اول سامانه ثبت نام، از گزینه « در صورتی که پس از پرداخت الکترونیکی موفق به دریافت کد رهگیرِی نشده اید اینجا کلیک کنید. » استفاده کرده و ثبت نام خود را انجام وپس از تایید، کد رهگیری دریافت نمایید.

 

  • با سلام ، من مبلغ ثبت نام را با استفاده از روش پرداخت الکترونیک پرداخت کردم و مبلغ مورد نظر نیز از حسابم کم شد ولی نتوانستم ثبت نام خود را به اتمام برسانم و مجددا که می خواهم ثبت نام کنم نیاز به کد ارجاع داخلی هستم ، چگونه آن را دریافت کنم؟

سلام. شما باید با یکی از شعبه های بانکی که مبلغ ثبت نام کسر شده تماس حاصل کنید و کد ارجاع داخلی را دریافت کنید که شامل 16 کاراکتر به اعداد و حروف است.

 

  • در صورتی که با طی مراحل گفته شده نتوانستم کد ارجاع داخلی یا ثبت نام خود را انجام دهم چه کنم؟

در صورتی که بازهم موفق به ادامه ثبت نام نشدید سوال خود را از طریق ایمیل سایت واحد برادران -گزینه گزینش قسمت ارتباط با ما- مطرح فرمایید و اگر کد ملی خود را ذکر کنید کد ارجاع داخلی را می توانید دریافت نمایید.

 

  • چشم انداز شغلی دانشجویان دانشگاه امام صادق(ع) چگونه است؟

سلام،دانش آموختگان دانشگاه امام صادق(ع) به دلیل توان علمی بسیار بالا و تعهد زیاد و تدین عمیق براساس علاقه شان وارد بازار کار می شوند.

 

 دفتر تحقیقات علمی

چه افرادی می توانند پیشنهاد و اجرای طرح پژوهشی را برعهده داشته باشند؟

از ویژگی‌های مجری طرح پژوهشی ترجیحاً عضو هیأت علمی تمام وقت داخلی یا نیمه وقت متخصص در زمینه مربوطه است. به طور کلی مجری طرح می تواند شخص حقیقی یا حقوقی باشد که طی قرارداد مشخص، هدایت و راهبری اجرای طرح پژوهشی را برعهده دارد.

- با توجه به اهمیت همکاری بین دانشگاهی و تاثیر آن در رتبه‌بندی، پذیرش طرح پژوهشی اعضای هیأت علمی سایر دانشگاهها نیز مناسب می‌باشد که در اینصورت، مراحل گزینش و اخذ موافقت رییس پردیس خواهران، الزامی است.

 از ویژگی‌های همکار طرح عضو هیأت علمی یا کارشناس(ان) متخصص در حیطه مربوطه می باشد.

مجری یا مدیر طرح پژوهشی چه وظایف و تعهداتی را برعهده دارد؟

مهم ترین وظایف مدیر طرح عبارتند از:

پیشنهاد موضوع در قالب کاربرگ مورد نظر
تهیه طرحنامه و پیگیری توجیه و تصویب آن در قالب کاربرگ مورد نظر
التزام به بندهای قرارداد منعقد شده با دانشگاه
همکاری مستمر با ناظر طرح
ارائه گزارشهای تأیید شده توسط ناظر طرح، با توجه به برنامه زمانبندی مندرج در طرح پژوهشی مصوب به شیوه الکترونیکی و مکتوب در قالب شیوه نامه
اصلاح موارد مورد نظر ارزیاب(ان)
ارائه گزارش تأیید شده درباره میزان و نحوه همکاری همکاران پس از اتمام طرح به دفتر 

اعضای هیات علمی می توانند مدیریت چند طرح پژوهشی را بر عهده داشته باشند؟

هر عضو هیأت علمی همزمان مجاز است حداکثر مجری دو طرح پژوهشی و ناظر یک طرح پژوهشی باشد.

آیا امکان تغییر همکاران طرح پژوهشی پس از تصویب و در حین اجرای طرح وجود دارد؟

چنانچه مجری طرح پس از تصویب طرحنامه به دلایل موجه تصمیم به تغییر همکاران پروژه داشته باشد لازم است مراتب را با نامه به دفتر مطالعات و تحقیقات علمی اعلام نماید. تصمیم گیرنده نهایی شورای پژوهش دانشگاه خواهد بود. حضور مجری و ناظر طرح در این جلسه الزامی است.

آیا امکان تمدید زمان تدوین طرح پژوهشی وجود دارد؟

در صورتیکه مجری طرح بنا به دلایل قانع کننده نتواند طرح پژوهشی را در تاریخ پیش بینی شده به پایان رساند، لازم است درخواست تمدید را به صورت مکتوب به دفتر ارائه نماید تا در شورای پژوهشی درباره پیشنهاد و مدت آن تصمیم گرفته شود. قابل ذکر است که تمدید طرح پژوهشی تنها یکبار امکانپذیر است.

آیا کلیه طرح های پژوهشی نیازمند به استاد ناظر است؟

در صورتیکه مجری مرتبه دانشیاری داشته باشد، طرح پژوهشی او نیازمند نظارت نیست و به علاوه در صورتیکه مجری مرتبه استادی داشته باشد، طرح پژوهشی او نیازمند نظارت و ارزیابی نیست.

در دانشگاه امام صادق(ع) پردیس خواهران چه نوع طرح­های پژوهشی تدوین می­ گردد؟

مطابق آیین نامه طرح­های پژوهشی بر اساس نتایج به سه نوع قابل طبقه بندی می‌باشند:

طرح نوع اول: نتایج طرح پژوهشی نوع اول به کتاب منجر خواهد شد.
طرح نوع دوم: نتایج طرح پژوهشی نوع دوم به نظریه پردازی، نقد و مناظره یا تدوین مقاله منجر خواهد شد. منظور از تدوین مقاله در این نوع طرح، مقالاتی است که به سفارش پردیس انجام می‌شود.
طرح نوع سوم: نتایج طرح پژوهشی نوع سوم به شناسایی و حل مسائل دانشگاه منجر خواهد شد؛ مانند تدوین محورهای پژوهشی یا بسته‌های آموزشی معاونت پژوهشی یا سایر معاونت‌ها.         
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             چه نوع آثار پژوهشی قابل ارائه به دبیرخانه جشنواره پژوهش می باشد؟

از آنجایی که هدف از برگزاری جشنواره «شناسایی و معرفی آثار پژوهشی برتر» است، لذا آثار پژوهشی  منتشرشده(کتاب، مقاله)و منتشرنشده، پایاننامه یا آثار الکترونیکی به دبیرخانه جشنواره قابل ارائه است.

چه کسانی می­ توانند در جشنواره پژوهشی برتر شرکت نمایند؟

اعضای هیات علمی،‌ اساتید داخلی و خارجی، محققان، دانش­آموختگان، دانشجویان کارشناسی ارشد و کارشناسی  می­توانند در جشنواره پژوهشی برتر شرکت نمایند.

 دفتر مطالعات و تحقیقات دانشجویی

 نحوه ورود اطلاعات توسط دانشجویان به پرتال چگونه است؟

 برای ورود اطلاعات به پرتال دفتر مطالعات و تحقیقات دانشجویی به هر دانشجو یک کد کاربری و رمز عبور می دهد. دانشجو می تواند با مراجعه به بخش معاونت پژوهشی و فناوری در سایت و ورود کد کاربری و رمز عبور در قسمت راست صفحه و انتخاب دانشجو از بخش پایین آن، به صفحه شخصی خود وارد شود و اطلاعات پایان نامه خود را از قبیل موضوع پیشنهادی، پلان و در نهایت  فایل پایان نامه و مقالات ارسال نماید. البته چون پایان نامه نویسی به صورت گروهی انجام می شود، لازم است یک نفر به عنوان نماینده اطلاعات را وارد کند و نیازی به ورود اطلاعات توسط همه اعضاء گروه نیست. نکته قابل توجه این است که تا پایان کار، همان یک نفر به ورود اطلاعات ادامه دهد.

 هر دانشجو پیش از اخذ پایان نامه لازم است چند کار تحقیقی به دفتر مطالعات و تحقیقات دانشجویی تحویل دهد؟

3 کار تحقیقی. کارهای تحقیقی لزوما مقاله نیستند بلکه به طور کلی تحقیقات کلاسی هستند که از ابتدای ورود به دوره کارشناسی تاکنون توسط دانشجو انجام شده است و ارزش ارائه دارند. این کارهای تحقیقی می‌توانند به صورت فردی یا گروهی باشند. اولویت کارهای تحقیقی با مقالاتی است که دانشجویان تدوین می‌نمایند.

 آخرین مهلت تحویل پایان نامه برای کد خروجی چه زمانی است؟

 دانشجویان تا 31 شهریور مهلت دارند پایان نامه خود را به دفتر مطالعات و تحقیقات دانشجویی تحویل دهند. البته کسانی که به دلایل مختلف نمره پایان نامه خود را زودتر از موعد مقرر می خواهند لازم است پایان نامه های خود را تا آخر تیر به دفتر ارائه دهند.

نحوه نگارش و انتخاب موضوع مقاله بر گرفته از پایان نامه چگونه است؟

 لازم است هر دانشجو به تنهایی یک مقاله برگرفته از پایان نامه را به دفتر مطالعات و تحقیقات دانشجویی ارائه دهد. همچنین ضروری است که موضوع این مقالات برگرفته از موضوع پایان نامه و کاملا مرتبط با آن باشد و برای نگارش آن از محتوای پایان نامه و منابع دیگر استفاده شود. نگارش این مقالات باید کاملا علمی و بر اساس اصول نگارشی ارائه داده شده در آئین نامه نگارش مقالات صورت گیرد. نکته قابل توجه این است که این مقالات خلاصه پایان نامه نیست، بلکه برگرفته از محتوای پایان نامه است.

 گزارش دو ماهانه را چگونه ارسال کنیم؟

 فرم الکترونیکی گزارش دوماهانه در حال حاضر در قسمت معاونت پژوهشی و فناوری بخش تحقیقات دانشجویی پرتال موجود است. هر دانشجو لازم است از زمان آغاز کار پایان نامه نویسی، هر 2 ماه یکبار این فرم را پرکند و ارسال نماید. نکته قابل توجه این است که فرستادن این گزارش ها ضروری است و بخشی از نمره پایان نامه را به خود اختصاص می دهد.

 فرصت تحویل مقالات برگرفته از پایان نامه تا چه زمانی است؟

 دانشجویان ملزم هستند یک ماه بعد از ارائه پایان نامه، مقاله برگرفته از پایان نامه خود را به دفتر مطالعات و تحقیقات دانشجویی تحویل دهند. البته چون نمره مقاله هم بخشی از نمره پایان نامه را به خود اختصاص می دهد، کسانی که نمرات پایان نامه خود را زودتر از موعد مقرر می خواهند، ملزم هستند مقالات خود را به همراه پایان نامه در آخر تیر به دفتر مطالعات و تحقیقات دانشجویی ارائه دهند.

 چگونه می توانیم فرم ها و آئین نامه های مورد نیاز خود را برای انجام کار پایان نامه تهیه کنیم؟

 کلیه این فرم ها و آئین نامه نگارش پایان نامه در بخش فرم ها و آئین نامه‌های تحقیقات دانشجویی در قسمت معاونت پژوهشی و فناوری سایت موجود است.

دفتر نشر متون علمی

 نحوه ارسال مقالات به دوفصلنامه حکمت سینوی/ فقه و حقوق خانواده /  مطالعات معارف اسلامی به چه نحو می باشد؟

با توجه به راه اندازی سامانه نشریات دانشگاه؛ کلیه مقالات از طریق وب سایت مربوط به نشریات دریافت و رسیدگی می شود. به مقالاتی که خارج از سامانه دریافت گردد (ایمیلی یا پستی) ترتیب اثر داده نمی شود و مراتب از طریق ایمیل به افراد اعلام می گردد.

http://avecinnianphilosophy.isuw.ac.ir/

http://familylawandjurisprudence.isuw.ac.ir/

http://familylawandjurisprudence.isuw.ac.ir/

 

مدت زمان رسیدگی به مقالات و پاسخگویی جهت پذیرش یا عدم پذیرش مقاله چقدر خواهد بود؟

از زمان دریافت مقاله در سامانه؛ تا اعلام پذیرش متوسط زمان 2 الی 3 ماه طول می کشد، این زمان با توجه به محتوای مقاله؛ رعایت نکات ارزیابی و محتوایی از سوی مولف نیز تاثیرگذار خواهد بود. مقالات به محض دریافت به سردبیر مربوطه ارسال می گردد و در فرآیند کارشناسی علمی قرار می گیرد. پس از انجام مراحل کارشناسی و ارزیابی و اصلاحات صورت گرفته؛ پذیرش نهایی در شورای مرکزی نشریات صورت خواهد پذیرفت.

 گواهی چاپ مقاله چه زمانی تحویل داده می شود؟

گواهی پذیرش نهایی پس از کسب تایید نهایی در شورای تحریریه مرکزی نشریه مربوطه صادر خواهد شد.

در صورت درخواست رسید دریافت مقاله به مولف ارائه خواهد شد.

چاپ محتوای علمی دانشگاهی به چه صورت می باشد؟

چاپ پایان نامه ها به یکی از طرق ذیل صورت می گیرد:

معرفی پایان نامه های برتر از سوی معاونت آموزشی در اولویت اصلی چاپ دانشگاه قرار دارد.
کسب رتبه برتر در جشنواره پژوهشی دانشگاه در اولویت اصلی چاپ دانشگاه است.
درخواست توسط نویسنده: نمره پایان نامه، دفاعیه و کارشناسی علمی و کسب نمره ارزیابی، بازاریابی اثر و نیازسنجی در چاپ اثر می باشد.
طرح هایی پژوهشی و درسنامه که پس از طرح و تصویب در شورای پژوهش و تایید دفتر مطالعات و تحقیقات پژوهشگران به این دفتر جهت چاپ ارسال می گردد.

نحوه چاپ آثار سایر اساتید و مولفان در دانشگاه به چه صورت است؟

به کلیه درخواستهای رسیده در حوزه علوم انسانی رسیدگی می شود و پس از طرح در شورای نشر دانشگاه؛ و بررسی موضوع و بازار نشر و تایید نظرات ارزیابان کتب پس از تایید شورای نشر دانشگاه، اثر به چاپ خواهد رسید.

 فرآیند درخواست چاپ کتاب به صورتی است؟

تکمیل کاربرگ در خواست چاپ کتاب، ارسال فایل کتاب به همراه 2 نسخه چاپی ، رعایت ضوابط و دستورالعمل چاپ و نشر دانشگاه که در محل مربوطه (بخش آیین نامه و فرمها) روی سایت قرار دارد.

کتابخانه

چگونه می توانیم عضو کتابخانه باشم ؟

با گرفتن کارت دانشجویی، ارائه یک برگ رونوشت کارت ملـی و یک قطعه عکس، عضویت در کتابخانه پردیس خـواهران انجام می شود.

 ساعت کار کتابخانه به چه صورت می باشد؟

کتابخـانه مرکزی پردیس خـواهران روزهای شنبه لغایت چهـارشنبه از ساعت 15/8- 45/15 آماده ارائه خدمات به اعضـاء محترم می باشد.

مدت امانت کتاب در این کتابخانه چند روز است؟

امانت کتاب به مدت 14 روز از تاریخ امانت محاسبه می گردد.

 تعداد کتاب هایی را که می توانم امانت ببرم چند جلد است؟

دانشجویان کارشناسی 4 جلد

دانشجویان کارشناسی (پایان نامه) 6 جلد

دانشجویان کارشناسی ارشد 8 جلد

دانشجویان کارشناسی ارشد (پایان نامه) 10 جلد

دانش آموختگان 3 جلد

اساتید هیات علمی 10 جلد

نماینده گروههای آموزشی 10 جلد

پژوهشگران  3 جلد

 تمدید امانت کتاب چگونه امکان دارد؟

تمدید دوره امانت در صورت نداشتن تاخیر در بازگشت کتاب امکان پذیر می باشد.

 چگونه می توانم از کتابهای مرجع استفاد کنم ؟

در صورت تمایل به استفاده از کتب مرجع می توان آنها را در سالن مطالعه بخش مرجع مورد بهره برداری قرار داد.

 آیا نشریات فارسی ولاتین در این کتابخانه موجود است؟

در بخش آرشیو نشریات در طبقه دوم کتابخانه قابل استفاده می باشد.

 چگونه می توانم از پایان نامه ها استفاده کنم ؟

پایان‌نامه‌ها در مرکز اسناد قرار دارد و امکان دسترسی به پایان نامه ها در این بخش بصورت مطالعه در محل وجود دارد.

 امکان استفاده از مواد دیداری شنیداری و منابع الکترونیکی در این کتابخانه وجود دارد؟

نوارخانه شامل منابع دیداری شنیداری است که در طبقه دوم کتابخانه قرار گرفته و علاقمندان می توانند جهت استفاده به عضویت نوارخانه در آیند و از منابع دیداری شنیداری استفاده کنند.

منابع الکترونیکی نیز در اداره اطلاع رسانی قابل استفاده است . اداره اطلاع رسانی در ساختمان انفورماتیک آماده ارائه خدمات به مراجعه کنندگان می باشد.

 کتابها در کتابخانه چگونه طبقه بندی شده است؟

کتابهـا در کتابخانه به صـورت موضوعـی و بر اساس رده بنـدی کنگـره طبقه بندی شده است.

سیستم کتابخانه باز است یا بسته ؟

کتابخانه پردیس خواهران با سیستم باز اداره می شود و مراجعه کنندگان می توانند منابع مورد نظر خود را در میان قفسه ها جستجو و بررسی نمایند.

 اداره انفورماتیک

دانشگاه عضو  چه پایگاههای اطلاعاتی می باشد ؟

بانک اطلاعات – نشریات (مگیران) به آدرس  www.magiran.com

پایگاه نمامتن نشریات به آدرس http://fehrestgan/namamatn/easysearch.aspx

پایگاه اطلاعاتی سیویلیکا (به صورت آزمایشی) به آدرس http://www.civilica.com/

پایگاه اطلاعاتی jstor به آدرس http://lib.isu.ac.ir/Jstor.htm

پایگاه اطلاعاتی Emerald به آدرس http://lib.isu.ac.ir/Emerald.htm

آیا برای دسترسی به پایگاههای اطلاعاتی مربوط به دانشگاه نیاز به Username و Password می‌باشد؟

خیر ، تنها از طریق وارد کردن آدرس از داخل دانشگاه امکان دسترسی فراهم خواهد شد.

آیا دسترسی به پایگاههای اطلاعاتی مربوط به دانشگاه تنها از طریق اطلاع رسانی انجام می‌پذیرد ؟

در هر کجای دانشگاه در صورت اتصال به اینترنت می توان به پایگاههای اطلاعاتی دسترسی پیدا کرد البته برای دسترسی به پایگاه اطلاعاتی نمامتن نیاز به اینترنت نمی باشد و تنها از طریق شبکه داخلی دانشگاه می توان به این پایگاه دسترسی یافت.

 آیا دسترسی به کلیه پایگاههای اطلاعاتی مربوط به دانشگاه از خارج دانشگاه  امکان پذیر است ؟

دسترسی به پایگاههای اطلاعاتی به اشتراک درآمده دانشگاه تنها  برای کاربران دانشگاه و از طریق شبکه داخلی دانشگاه امکان پذیر می‌یاشد .

آیا امکان دسترسی به کلیه مقالات موجود در پایگاههای اطلاعاتی مربوط به دانشگاه وجود دارد ؟

بله در صورت وجود مقاله در پایگاههای اطلاعاتی مربوط به دانشگاه امکان مشاهده و دانلود مقالات به صورت فایل Pdf  وجود خواهد داشت .

  نحوه دریافت ایمیل پردیس خواهران با پسوند isuw.ac.ir چگونه است؟ 

مراجعه به کارشناس سایت و پرکردن فرم درخواست به همراه مطالعه و امضای آیین نامه استفاده از ایمیل فوق الذکر

  آیا پس از فارغ التحصیلی نیز می توان از ایمیل با پسوند isuw.ac.ir استفاده نمود؟ 

خیر، پس از فارغ التحصیلی ایمیلهای ایجاد شده delete می گردند.

 چگونه وارد سامانه سیدا شویم؟

پس از ورود به پرتال پردیس خواهرن به نشانی www.isuw.ac.ir  منوی " ورود به سامانه سیدا"  را انتخاب نموده و در صفحه نخست سامانه سیدا ، منوی " ورود به سامانه " را انتخاب و  نام کاربری و کلمه عبور خود را وارد نمایید.

چه امکاناتی در سامانه سیدا برای دانشچویان فعال می باشد؟

رزرو غذا، مشاهده کارنامه، تکمیل فرم ارزشیابی اساتید و درخواست گواهی از طریق سامانه سیدا امکان پذیر می‌باشد.

چه امکاناتی در سامانه سیدا برای دانشچویان فعال می باشد؟

رزرو غذا و ثبت نمرات گواهی از طریق سامانه سیدا امکان پذیر می باشد.

انجمن فقه و حقوق خانواده

شرایط عضویت در انجمن را نام ببرید.

-افراد دارای درجه کارشناسی در یکی از رشته‌های مذکور در بند 1-1 می‌توانند با تصویب هیئت مدیره به عضویت پیوسته انجمن درآیند.

-اعضای مؤسساتی به مثابه عضو وابسته انجمن محسوب می‌شوند.

-هر یکی از اعضاء سالانه مبلغی را که میزان آن توسط مجمع عمومی تعیین می‌گردد به عنوان حق عضویت پرداخت خواهدکرد.

-پرداخت حق عضویت هیچ‌گونه حق و ادعایی نسبت به دارایی  انجمن برای عضو ایجاد نمی‌کند.

-اعضای افتخاری انجمن از پرداخت حق عضویت معاف هستند.

انواع عضویت در انجمن را نام ببرید.

- عضویت پیوسته: مؤسسان انجمن و کلیه افرادی که حداقل دارای درجه کارشناسی ارشد در رشته فقه و حقوق اسلامی ، حقوق،  فقه و حقوق خانواده، مطالعات زنان و رشته‌های وابسته باشند، می‌توانند به‌عضویت پیوسته درآیند.

-عضویت وابسته: اشخاصی که دارای درجه کارشناسی هستند و مدت 5 سال به نحوی در یکی از رشته‌های مذکور در بند 1-6 شاغل باشند.

-عضویت دانشجویی: کلیه دانشجویانی که در رشته‌های فقه و حقوق اسلامی،  فقه و حقوق خانواده، حقوق ومطالعات زنان به تحصیل اشتغال دارند.

-عضویت افتخاری: شخصیتهای ایرانی و خارجی که مقام علمی آنان در زمینه‌های فقه و حقوق اسلامی، حقوق، فقه و حقوق خانواده، مطالعات زنان، اسلام‌شناسی حائز اهمیت خاص باشد، یا در پیشبرد اهداف انجمن کمکهای مؤثر و ارزنده‌ای نموده‌ باشند.

-اعضای مؤسساتی (حقوقی) : سازمانهایی که در زمینه‌های علمی و پژوهشی مربوط فعالیت دارند می‌توانند به عضویت انجمن درآیند.

در چه صورت می توان از عضویت در انجمن انصراف داد.

- استعفای کتبی

عدم پرداخت حق عضویت سالانه

تبصره: تأیید خاتمه عضویت با هیئت مدیره است.            

اعضای هیات مدیره انجمن چه کسانی هستند و برای چه مدت انتخاب می شوند؟

هیئت مدیرة انجمن مرکب از 9 عضو اصلی و  2 نفر عضو علی‌البدل است. که هر 3 سال یکبار با رأی مخفی از میان اعضای پیوسته انجمن انتخاب می‌شوند.

چگونه از برگزاری نشستها و همایش ها به موقع مطلع شویم؟

در صورت برگزاری هر نوع نشست، کارگاه و بازدید موضوع،  زمان و مکان برگزاری نشستها از طریق ایمیل وپیامک به اطلاع تمامی اعضای انجمن رسانده می شود.

برای آشنایی بیشتر با انجمن فقه و حقوق خانواده ایران به صفحه اصلی سایت بخش مربوطه در میانه صفحه رجوع نمایید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3 شهريور 1393