دانشگاه امام صادق پردیس خواهران - حوزه ریاست-اداره گزینش-پذیرش دانشجو

پذیرش دانشجو

پردیس خواهران دانشگاه امام صادق علیه السلام، در سه مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو می‌پذیرد. برای آشنایی با شرایط پذیرش در هر مقطع به صفحات مربوطه رجوع نمایید.

ورود به سامانه

کارشناسی :

هرساله پردیس خواهران، داوطلبان موفق را از طریق آزمون سراسری دانشگاه ها و از 3 رشته ریاضی، تجربی و انسانی پذیرش می نماید. داوطلبان کنکور سراسری پس از دریافت دفترچه شماره 1 سازمان سنجش، باید از طریق سامانه دانشگاه امام صادق (علیه‌السلام) ثبت نام خود را انجام دهند و سامانه ثبت نام تقریبا هر ساله از نیمه آذر ماه فعال می گردد. داوطلبان پس از پذیرش در مرحله اول آزمون سراسری و اعلام اسامی از طریق سایت سازمان سنجش، برای مصاحبه یا آزمون شفاهی دانشگاه امام صادق (علیه‌السلام) دعوت می شوند و پس از انجام مراحل گزینش و تحقیقات توسط دانشگاه در صورت کسب نمره لازم در این دانشگاه پذیرفته خواهند شد. تحقیقات کمک می­کند تا با خانواده داوطلب به عنوان اولین نهاد مؤثر در ترسیم، پرورش و نهادینه کردن دو بعد علمی و ایمانی آشنا شده و رفتار اجتماعی او سنجیده شود.

همچنین تحقیق از مدارس کمک می کند با فعالیتها، روابط و پیشینه علمی داوطلبان بیشتر آشنا شده و با اطلاعات بیشتر و متقن تری به مقایسه داوطلبان با هم و انتخاب آنها اقدام شود.

                     رشته های تحصیلی در مقطع کارشناسی پردیس خواهران:

ردیف

رشته تحصیلی

مقطع تحصیلی

نوع رشته تحصیلی

حداکثر ظرفیت

1

معارف اسلامی و علوم تربیتی

کارشناسی (لیسانس)

گروه های آزمایشی ریاضی، تجربی و علوم انسانی

50

2

فلسفه و کلام اسلامی

کارشناسی (لیسانس)

گروه های آزمایشی ریاضی، تجربی و علوم انسانی

50

3

فقه و حقوق اسلامی

کارشناسی (لیسانس)

گروه های آزمایشی ریاضی، تجربی و علوم انسانی

50

4

حقوق

کارشناسی (لیسانس)

گروه های آزمایشی ریاضی، تجربی و علوم انسانی

50

 

ضرایب دروس عمومی برای پذیرش در مقطع کارشناسی دانشگاه امام صادق(ع)

دروس عمومی

ضریب

معارف اسلامی، ادبیات فارسی، زبان عربی

4

زبان انگلیسی

2

 

ضرایب دروس تخصصی  برای پذیرش در مقطع کارشناسی دانشگاه امام صادق(ع)همان ضرایب سازمان سنجش است

 

کارشناسی ارشد:

دانشگاه امام صادق (ع) واحد خواهران از سال 1383 اقدام به تأسیس دوره کارشناسی ارشد نموده و در راستای اهداف دانشگاه، به جذب دانشجویانی محقق و متعهد پرداخته است.

 رشته های تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد پردیس خواهران:

ردیف

رشته تحصیلی

مقطع تحصیلی

حد اکثر ظرفیت

1

مدیریت آموزشی

کارشناسی ارشد

14

2

معارف اسلامی و حقوق
(حقوق خانواده(

کارشناسی ارشد

14

 

آشنایی با دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته مدیریت آموزشی

پردیس خواهران دانشگاه امام صادق (علیه‌السلام) با تأسیس این رشته قصد دارد زمینه سازی تربیت خواهران متعهد و متخصص را فراهم نماید تا آنان بتوانند با ادامه تحصیل در سطوح بالاتر و ایجاد همسویی بین اهداف تعلیم و تربیت اسلامی و اصول مدیریت، به سیاستگذاری و برنامه ریزی راهبردی برای نظام آموزشی جامعه اسلامی بپردازند و در نتیجه برای رفع کمبودها و حل مشکلات و معضلات تربیتی جامعه همت گمارند.

جدول دروس ، منابع  آزمون رشته مدیریت آموزشی ( ویژه خواهران )

نام درس

شیوه آزمون

منابع آزمون

اصول فقه

تستی-تشریحی

مبادی الاصول الفقه (عبدالهادی  فضلی)یا ترجمه کتاب "دروس فی علم الاصول حلقه الاولی شهیدصدر"رضا اسلامی

فقه

تستی-تشریحی

اللمعه الدمشقیه (صلاه، صوم، امر به معروف ونهی از منکر) تحریر الروضه (متاجر، نکاح، طلاق) علیرضا امینی

تفسیرقرآن کریم

تستی

تفسیرالمیزان (سوره های حجرات-لقمان-فرقان-احزاب )

زبان عربی

تستی

قواعد  صرف و نحو و ترجمه  در سطح مبادی العربیه ج 4

 

جدول دروس ، منابع آزمون رشته معارف اسلامی و حقوق -گرایش حقوق خانواده ( ویژه خواهران )

نام درس

شیوه آزمون

منابع آزمون

تفسیرقرآن کریم

تستی

تفسیرالمیزان (سوره های حجرات-لقمان-فرقان-احزاب )

زبان عربی

تستی

قواعد  صرف و نحو و ترجمه  در سطح مبادی العربیه ج 4

اصول فقه

تستی- تشریحی

تحریر اصول الفقه المظفر علیرضاامینی -آیتی

فقه

تستی- تشریحی

شرح لمعه شهید ثانی ابواب ( نکاح ، طلاق، خلع، مبارات، ایلاء، لعان، متاجر ، ارث ، وصیت، حدود ، قصاص )

 

 

اندیشه اسلامی

(رشته‏های مدیریت آموزشی و حقوق خانواده)

تشریحی

نام کتاب

عنوان بحث

سیری در سیره نبوی

ازابتدای کتاب تاانتهای کیفیت استخدام وسیله

جاذبه و دافعه علی(ع)

تمام کتاب

نظام حقوق زن در اسلام

ازابتدای کتاب تا انتهای تفاوتهای زن ومرد

مسأله حجاب

ازابتدای کتاب تا انتهای ایرادها واشکالها

آزادی معنوی

بحث "آزادی معنوی"و"هجرت وجهاد"

 

 

مشخصات دوره:

طول دوره کارشناسی ارشد مدیریت آموزشی 2/5سال می باشد و واحدهای درسی این دوره، در چهار حیطه آموزشی: اصول و مبانی اسلامی مدیریت آموزشی، اصول و مبانی تخصصی مدیریت آموزشی، اصول و مبانی فلسفی مدیریت آموزشی و اصول و مبانی پژوهشی مدیریت آموزشی ارائه می شود.

شرایط ورود:

در این دوره که به صورت ناپیوسته ارائه می گردد، داوطلبان واجد شرایط که صرفا در آزمون سراسری کارشناسی ارشد مدیریت آموزشی مجموعه علوم تربیتی 1 (کد رشته امتحانی 1117) ثبت نام کرده، در صورت مجاز شدن به انتخاب رشته باید از طریق سامانه دانشگاه امام صادق(علیه السلام) در این دانشگاه ثبت نام کرده و در آزمون جامع  معارف اسلامی  دانشگاه که شرکت نموده  و پس از اخذ نمره قبولی برای مصاحبه علمی- عقیدتی  و انجام تحقیقات در صورت کسب نمره لازم در این دانشگاه پذیرفته می شوند.

آشنایی با دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته معارف اسلامی و حقوق گرایش حقوق خانواده

پردیس خواهران به منظور ایجاد و تداوم بیشتر علمی برای شناخت حقوق خانواده بر اساس مبانی، اصول و فقه اسلامی و احیای خانواده، به تأسیس و راه اندازی دوره کارشناسی ارشد حقوق خانواده درسال 1385همت گماشت.

 

هدف:

ضرورت و اهمیت این دوره در جلوگیری از رها شدن کارشناسان متعهد فقه و حقوق و جذب این سرمایه های انسانی در جهت آموزش و تربیت در حوزه خانواده در بعد فقهی، حقوق و معارف اسلامی است. مطالعه و تحقیق پیرامون حقوق و مسئولیت های اعضای خانواده نسبت به یکدیگر و تربیت محققان و پژوهشگرانی که بتوانند در سیاستگذاری و برنامه ریزی آینده جمهوری اسلامی ایران در حوزه خانواده، گام های مثبتی بردارند، هدف اصلی تشکیل این دوره است این رشته برای اولین بار توسط این دانشگاه در ایران راه اندازی شده و با درک دیدگاه های اسلامی درباره هویت و جایگاه زن و مرد در نظام هستی و مسائل زنان برپایه منابع اصیل و در جهت تبیین مبانی اندیشه دینی، دفاع از اسلام در برابر پرسش ها و شبهات و نقد و بررسی دیدگاه های منسوب به اسلام، اهداف دیگر خود را دنبال نمود . تربیت حقوقدانان، وکلاء، قضات و اساتید متعهد و معتقد به مبانی اسلام، کارکرد دیگری است که از این دوره انتظار می رود. برنامه ریزی این دوره و واحدهای آن به گونه ای است که ضمن ایجاد انگیزه تحقیق و تتبع در دانشجویان، می تواند آنان را به شناسایی مشکلات فقهی- حقوقی خانواده با توجه به بحران های موجود این سؤالات، ترغیب نماید.

مشخصات دوره:

طول دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته حقوق خانواده، چهار نیم سال (دو سال) و حداکثر پنج نیم سال تحصیلی (پایان نامه) است و تعداد واحدهای تخصصی این دوره 32 واحد می باشد که از این تعداد 4 واحد به پایان نامه اختصاص دارد و 2 واحد نیز اختیاری است. برخی از عناوین واحدهای دروس اصلی و تخصصی این رشته عبارت است از: اصول فقه، فقه خانواده، حقوق خانواده، قواعد فقه، آیین دادرسی ویژه خانواده، حقوق تطبیقی خانواده، تعارض قوانین در دعاوی خانوادگی از جنبه داخلی و بین المللی، جامعه شناسی خانواده، تعلیم و تربیت در خانواده و متون حقوقی به دو زبان عربی و انکلیسی.

شرایط ورود:

در این دوره که به صورت ناپیوسته ارائه می گردد، داوطلبان واجد شرایط که صرفا در آزمون سراسری کارشناسی ارشد رشته معارف اسلامی - حقوق خانواده مجموعه حقوق (کد رشته امتحانی 1126) ثبت نام کرده در صورت مجاز شدن به انتخاب باید از طریق سامانه دانشگاه امام صادق(علیه السلام) در این دانشگاه ثبت نام کرده و در آزمون معارف دانشگاه که شرکت نموده  و پس از اخذ نمره قبولی در مصاحبه علمی- عقیدتی  شرکت کرده و بعد از انجام تحقیقات در صورت کسب نمره لازم در این دانشگاه پذیرفته خواهند شد.

 

دکتری :

آشنایی با دوره دکتری  مدیریت آموزشی:

با توجه به نقش رشته مدیریت آموزشی در توسعه و بالندگی نظام آموزش و پرورش جامعه و نیز از آنجایی که رشد و تعالی همگون و متعادل جامعه مرهون رشد و تعالی همه جانبه بانوان بوده‌است، دانشگاه امام صادقعلیه‌السلام، پردیس خواهران اقدام به برگزاری رشته مدیریت آموزشی در سطح دکتری نموده است تا از این راه بستر مناسبی برای بانوان فراهم کند تا در کنار «ایفای مسئولیت‌های خانوادگی خویش»، «در تکوین ساختار علمی، هویت ملی و معرفت دینی جامعه» نقش مؤثری ایفا نمایند.

اهداف:

تربیت بانوان متعهد و متخصص با توانمندی تحلیل و بررسی مسائل نظام تعلیم و تربیت

تولید و توسعه دانش مدیریت آموزشی با رویکرد معارف اسلامی

تعمیق و گسترش دانش، نگرش و مهارت‌های مدیریتی در نظام تعلیم و تربیت اسلامی

برنامه دوره

الف )  برنامه بخش آموزشی دوره

دوره از نوع دوره‌های آموزشی – پژوهشی محسوب می‌شود.

با توجه به چارچوب برنامه درسی دوره دکتری در دانشگاه امام صادق علیه‌السلام  برنامه آموزشی دوره در قالب

 (6+) 50 واحد آموزشی – پژوهشی است.

ب)  برنامه بخش پژوهشی دوره

مرحله پژوهشی پس از مرحله آموزشی آغاز و ابتدا با ارائه پرپوزال و تصویب آن، سپس با تدوین رساله و در آخر دفاع از آن پایان می‌پذیرد. تعداد واحد‌های رساله در مرحله پژوهشی 18 است. تمام فعالیت‌های علمی و پژوهشی دانشجو، در مرحله پژوهشی و تدوین رساله، با هدایت و نظارت استاد راهنمای وی صورت می‌گیرد. دانشجو موظف است در پایان هر نیمسال با ارائه سمینار و گزارش، پیشرفت کار خود را به تأیید کمیته پایان نامه برساند.

مشخصات دوره:

فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد رشته تحصیلی مدیریت آموزشی می توانند با شرکت در کنکور سراسری دکتری، در صورت مجاز شدن به انتخاب رشته، و اخذ نمره قبولی آزمون اسماء می توانند انتخاب رشته کنند و پس از مصاحبه و تحقیقات محلی توسط دانشگاه در صورت کسب نمره لازم در این دانشگاه پذیرفته خواهند شد.

  • آزمون اسما: این آزمون 2 بار در طول سال از طریق دانشگاه امام صادق(ع) در بخش برادران برگزار می گردد. که مواد امتحانی آن شامل دروس فقه – اصول فقه - عربی- تفسیر- اصول عقاید می باشد. اگر داوطلب نمره لازم (نمره بالای 12 در هر درس) را کسب نماید برای مصاحبه دعوت خواهد شد. جهت اطلاعات بیشتر به آدرس www.isu.ac.ir  معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی ( آیین نامه ها و مقررات آموزشی) مراجعه نمایید.

 

13 ارديبهشت 1396
لينک هاي مرتبط با اين بخش
 روند پذیرش دانشجو
 شرایط و ضوابط پذیرش دانشجو