معرفی اداره گزینش

دانشگاه امام صادق (علیه‌السلام) به عنوان یک دانشگاه اسلامی روزانه غیر دولتی، در مجموعه آموزش عالی کشور برای آموزش و توسعه دانش بشری مبتنی بر غایت گرائی آفرینش، آموزه های وحیانی و معارف اسلامی پایه گذاری شده و بر این باور است که در تعالیم اسلام و مکتب امام صادق (علیه‌السلام) ظرفیت و جامعیتی نهفته است که با کشف، تبیین و کاربردی کردن آن، می توان در علوم و فنون بشری به ویژه علوم انسانی، تحولی عظیم پدید آورد و در پرتو آن، عالمان شایسته و فرهیخته تربیت کرد.

دانشگاه بر مبنای اصول و ارزشهای اسلامی، علم را نوری خدایی، سرمایه ای والا و مایه کمال تعالی انسانهای مستعد و مهذب می داند و معتقد است که تعلیم و تعلم همراه با تهذیب نفس، در راستای حرکت انبیای الهی علیهم السلام و مهمترین رسالت انسان است و تنها با الهی شدن انگیزه ها و هدفها و تؤام شدن علم و عمل، نقش حقیقی علم در جامعه بشری ایفا خواهد شد. لذا دانشگاه نیز از آن جهت که مجموعه ای هدفمند است و برای رسالت و غایتی خالص تأسیس شده، باید گزینش و انتخاب اصلح را برای وصول به اهداف دنبال کند. به واقع اهداف دانشگاه میسر نخواهد شد جز با انتخاب همراهانی که با ما هم هدف باشند و در طی مسیر، خستگی به خود راه ندهند و مطمئن باشند که هر تلاشی را ثمره ای است بویژه که این تلاش برای کسب علم و ایمان باشد. با این توضیح دانشگاه امام صادق (علیه‌السلام) ناگزیر است به منظور انتخاب چنین یارانی دقت و تأنی بیشتری در مشتاقان ورود به این دانشگاه بنماید.

پردیس خواهران دانشگاه امام صادق (علیه‌السلام) نیز برای انتخاب دانشجویان خود، فرآیندی را که طی تجربه چند ساله فعالیت خود و با به کارگیری از متدهای جدید و دقیق در این امر بدست آورده، در گزینش سپری می‌کند تا بتواند فضای علمی و معنوی خود را برای همیشه حفظ کند.

اداره گزینش یکی از دوایری است که از سال 1369 و هم زمان با تأسیس پردیس خواهران دانشگاه امام صادق (علیه‌السلام) کار خود را آغاز کرد و به منظور تحقق اهداف اصلی دانشگاه و تربیت نیروهای کار آمد و متخصص برای جامعه اسلامی، از میان هزاران متقاضی پذیرفته شده در آزمون سراسری به گزینش دانشجو می‌پردازد.

لينک هاي مرتبط با اين بخش
 پذیرش دانشجو
 روند پذیرش دانشجو
 شرایط و ضوابط پذیرش دانشجو
 پذیرش استاد